Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III  1 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini odbył się uroczysty apel dla uczniów klas IV- VIII SP i III Gimnazjum z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po odśpiewaniu naszego hymnu państwowego szkolne koło teatralne „Fikander” zaprezentowało montaż poetycko-historyczny połączony z prezentacją multimedialną poświęcony niezłomnym bohaterom polskiego podziemia niepodległościowego. W przedstawieniu udział wzięli: Dominika Lombarska, Julia Rojewska, Wiktoria Biesiekierska, Natalia Kubejko, Oliwia Lemańska, Wiktoria Zielińska, Bartłomiej Bil, Tomasz Jędryczka, Anita Karpińska, Natalia Moskiewicz, Ilona Grabowiecka i Sebastian Borkowski. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Ewa Murawska podziękowała występującym uczniom z koła teatralnego za przygotowany spektakl patriotyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym zaś pozostałym uczniom-widzom za zachowanie powagi i godne uczczenie pamięci o bohaterach polskiego podziemia niepodległościowego.

   Widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotował opiekun koła teatralnego p. Tomasz Maciejewski.

 

 

19.02.2019 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla klas I-III i IV – VIII SP zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie pt. „Mój ulubiony bohater książkowy”, zaś uczniowie klas IV – VIII w konkursie pt. „Moja okładka książkowa”.

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły Ewa Murawska, Małgorzata Wiśniewska, Justyna Babul i Marta Buczyńska wyłoniła laureatów, którymi zostali:

  • W kategorii klas I-III:

I miejsce – SZYMON SERDAKOWSKI

II miejsce – WIKTORIA WAKS

III miejsce – MAJA GAWRON

wyróżnienia - WERONIKA FEDEROWICZ, MARCELINA SZWANKA

 

  • w kategorii klas IV – VIII:

I miejsce – JULIA MYSZAK

II miejsce – EWELINA GRABOWIECKA

III miejsce – JULIA KASPRUK

Wyróżnienia – ALEKSANDRA BYCZKO, JAGODA GREŃ

 

Ogółem na konkurs wpłynęło 43 prace uczniów klas I-VIII.

Laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor i organizatora konkuru p. Tomasza Maciejewskiego dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowy dyplomik i słodki upominek.

 

 

21.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini odbyły się eliminacje gminne konkursu  Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach wzięli udział ucznowie SP w Płoskini i SP w Chruścielu. Po długiej walce zostali wyłonieni zwycięzcy.

W kategorii klas IV - VI czołowe miejsca zajęli uczniowie SP w Płoskini:

I miejsce - JULIA MYSZAK

II miejsce - ALEKSANDRA KALINOWSKA

III miejsce - MATEUSZ KALINOWSKI

IV  miejsce - WIKTORIA OCIPKA

 

W kategorii klas VII - VIII SP i GIMNAZJUM:

I miejsce - MATEUSZ STOLARZ (SP Płoskinia)

II miejsce - DAWID BYCZKO (SP Płoskinia)

III miejsce - WOJCIECH KUCKO (SP Chruściel)

IV miejsce - DAWID BIESIEKIERSKI (SP Płoskinia)

Julia Myszak, Aleksandra Kalinowska, Mateusz Stolarz i Dawid Byczko będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych w Braniewie.

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez p. Urszulę Stokłosińską i p. Krzysztofa Woźnego. Przewodniczącym knkursu był aspirant sztabowy p. Jarosław Byczko.

 

 

 

 

 

 

6 lutego 2019 r. uczniowie klas VI, VII, VIII SP i III G wzięli udział w wycieczce do Teatru Dramatycznego w Elblągu, gdzie obejrzeli spektakl w reżyserii Konrada Szachnowskiego "Skąpiec" wg komedii Moliera.

 

18.01.2019 r. gościliśmy w progach naszej szkoły wyjątkowych gości: Babcie i Dziadków naszych najmłodszych uczniów, których przywitała serdecznie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Płoskini Ewa Murawska. Z okazji Ich święta - Dnia Babci i Dziadka - wnuczkowie pod kierunkiem swoich Pań Wychowawczyń zaprezentowali programy artystyczne, na które złożyły się: spektakl słowno-muzyczny oddziału przedszkolnego, spektakl jasełkowy klasy III, piosenki i życzenia dedykowane najstarszym członkom rodziny w wykonaniu klas I-III. Wręczono także nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego "Portret Mojej Babci/Mojego Dziadka" (nagrodzone portrety można było podziwiać na sali gimnastycznej). Na zakończenie Szanowni Goście obdarowani zostali przez wnuków całusami, upominkami i kwiatami. Podczas wzruszających występów dzieci babcie i dziadkowie mogli w miłej atmosferze zjeść pyszne ciasto, napić się herbaty, kawy i spędzić miło czas ze swoimi wnukami i wnuczkami.

 

 

 

 

 

 

  17 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-VI i przedszkolaki bawili się na corocznym Karnawałowym Balu Przebierańców. W role wodzirejek imprezy wcieliły się opiekunki Samorządu Szkolnego i Szkolnego Klubu Wolontariusza: pani Elżbieta Sobolewska i pani Magdalena Kot. Do tańca i zabaw zagrzewali  młodszych uczniów także członkowie Samorządu Uczniowskiego i  uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. Wychowawcy najmłodszych uczniów przygotowali dla balowiczów liczne konkursy i zabawy taneczne. Wielkim zainteresowaniem - wręcz oblężeniem - cieszyła się Loteria Fantowa zorganizowana przez p. Annę Maciejewską, na której można było zakupić  los z atrakcyjną nagrodą. Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców pani Kamila Lombarska oferowała zakup ciasta i soków. Kulminacyjnym punktem balu było przybycie św. Mikołaja, który obdarował wyłącznie grzeczne dzieci prezentami. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Marek Rarok. 

 

 więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio