Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III28 listopada 2019 przedszkolaki i klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Płoskini wzięli udział w wycieczce do Gdańska, gdzie odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  28 XI 2019 r. w Szkole Podstawowej w Lechowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod nazwą "Jesień w Poezji i Prozie", w którym uczestniczyły uczennice klasy IV z naszej szkoły.

I miejsce - JULIA KASPRZAK za wzruszającą do łez recytację wiersza Jana Brzechwy "Listopad".

III miejsce - MARCELINA SZWANKA za chwytające za serce wykonanie utworu "Miły, już jesień..." z repertuaru Eleni.

Wyróżnienie - MAJA BYCZKO za przejmującą prezentację wiersza "Wieczór jesienny" Marii Zientary-Malewskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania oraz uraczeni zostali ciepłym posiłkiem. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Szkoły i Paniom Organizatorkom za miłe przyjęcie i gratulujemy Laureatom!!!

 

 

 

 

  27 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie (Oddział dla Dzieci) odbył się powiatowy konkurs czytelniczy pod hasłem "Bohaterowie książek - bajkowy świat", w którym wzięli udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Płoskini: JULIA BAKUN i PIOTR FEDCZAK. Serdeczne gratulacje!

 

 

  21 XI 2019 r. obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Na pierwszej  godzinie lekcyjnej wszyscy otrzymali Ordery Życzliwości, a nauczyciele zapoznali uczniów z historią tego wyjątkowego dnia. Na parterze umieszczona była Skrzynka Życzeń i Pozdrowień, do której każdy mógł wrzucić własne MIŁE SŁOWA adresowane do kolegi lub koleżanki. Klasy: V, VIa i VIb oraz inni chętni uczniowie wykonali serduszka z papieru, którymi ozdobili  Drzewko Życzliwości i Pozdrowień, stojące przy wyjściu ze szkoły. Na piątej godzinie lekcyjnej dzieci rozdawały adresatom życzenia i pozdrowienia wyjęte ze Skrzynki Życzeń i Pozdrowień. Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną o życzliwości i krótki film animowany pt. „The Present” („Prezent”) o przyjaźni i pokonywaniu trudności. Uczniowie klas I-III obejrzeli krótki film o życzliwości. Finałem obchodów Dnia Życzliwości były wspólne zdjęcia wszystkich oddziałów klasowych (przedszkolaków, klas I-III, IV-VI i VII - VIII) z balonikami wykonane na parterze szkoły. Koordynatorem szkolnym tego wyjątkowego dnia była pani Anna Maciejewska.

 

 

 

20.11.2019 r. w Klubie Garnizonowym odbył się XXVIII Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży, na którym wystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini. Głównym tematem recytacji i inscenizacji była poezja Jana Brzechwy.

W kategorii "Recytacja klas I-III SP" czołowe miejsca jury przyznało naszym najmłodszym uczniom: I miejsce zdobyła LENA BIAŁKOWSKA za wykonanie wiersza "Żuraw i czapla", II miejsce - OLIWIER MARKISZ za prezentację utworu "Sum" (oboje z klasy I).

W kategorii "Recytacja klas IV - VI" NIKODEM KROPIDŁOWSKI z klasy IV uzyskał II miejsce za recytację wiersza "Nie pieprz, Pietrze...", zaś WYRÓŻNIENIE otrzymała JULIA KASPRZAK z (również z klasy IV) za wykonanie tekstu poetyckiego "Sum".

Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Płoskini pod kierunkiem artystycznym p. Edyty Sorkowicz zdobył I MIEJSCE w kategorii muzyczno-wokalnej "Zespoły".

Serdecznie gratulujemy Laureatom i wszystkim uczestnikom Przeglądu z naszej szkoły.

 

 

 

 

 

  18 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pana Tomasza Owczarka - instruktora sekcji wokalnej z Braniewskiego Centrum Kultury, który zachęcał uczniów do zapisania się na - prowadzone przez niego - zajęcia ze śpiewu. Solista zaprezentował również kilka utworów utrzymanych w stylistyce soulowo-jazzowej.

Joomla Templates by 3/4 Studio