Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III25.04.2017 r. rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego pt. "Mój słowniczek językowy" zorganizowany przez panie: Danutę Trynduś i Martę Buczyńską. Polegał on na zaprojektowaniu własnej książeczki - słowniczka zawierającej jeden z wybranych tematów: Clothes, Toys, Body, Animals, Food, School. Wystawę prac można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

 

 

 

24.04.2017 r. w Olsztynie odbył się XVI Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla szkół podstawowych pt. "Objawienia maryjne w Fatimie", na którym ANNA SUCHORA z kl. VI zajęła VIII MIEJSCE zostając tym samym FINALISTKĄ tegoż konkursu. Uczennicę naszej szkoły przygotowała do konkursu p. Elżbieta Sobolewska.

 

 

17.03.2017r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla oddziałów przedszkolnych i klas I-III pt. „Dbam o moją planetę- Ziemię”. Konkurs polegał na wykonaniu przez dziecko pracy, w której przedstawia jak dba o środowisko. W konkursie brało udział 95 dzieci. Komisja w składzie: Monika Serdakowska, Magdalena Wilbik, Tomasz Maciejewski wyłoniła laureatów.

Grupa 3-4-latków

I miejsce- Jurek Maciejewski 

II miejsce- Wojciech Zakrzewski   

  III miejsce – Kornel Szwanka

 

Grupa 5-6- latków

I miejsce- Wiktoria Waks   

II miejsce- Klaudia Szczepanik                                                                                         

III miejsce- Kacper Garbowski    

                                                                                                           

Klasa I

I miejsce- Marcelina Szwanka    

  II miejsce- Sonia Federowicz                                                                                                    

   III miejsce- Cezary Cieślik         

                                                                 

Klasa II

I miejsce- Ewelina Grabowiecka     

   II miejsce- Oliwia Dziugieł 

    III miejsce- Wiktoria Koszła    

            

Klasa III a

I miejsce- Emilia Wilga        

  II miejsce- Aleksandra Kalinowska    

  III miejsce- Wojciech Hołodiuk     

                                                 

Klasa IIIb

I miejsce- Aniela Wieczorek   

II miejsce- Aleksandra Hrybek

  III miejsce- Oskar Garbowski

 

  Konkurs zorganizowała p. Małgorzata Wiśniewska.

 

 

 

 

więcej zdjęć patrz:GALERIA

 

  12 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Płoskini odbył się apel, na którym dyrektor szkoły - przy współudziale opiekunów -  uroczyście uhonorowała uczestników i laureatów konkursów i turniejów. Laureaci i Laureatki Ogólnopolskiego Turnieju Unihokeja "Nolet Cup" w Morągu i Orzyszu otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz Puchar. Dyplomy i nagrody otrzymały: zwycięskie drużyny z SP i Gimnazjum, które uczestniczyły w Finale Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Braniewie, zdobywcy IV MIEJSCA  w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Braniewie. Dyplom Laureata i słodki upominek z rąk pani dyrektor otrzymał uczeń klasy VI MATEUSZ STOLARZ, który zdobył I MIEJSCE w powiatowym finale turnieju "Młodzież zapobiega pożarom". Przypomnijmy, że opiekunami i nauczycielami przygotowującymi naszych uczniów do wyżej wymienionych konkursów i turniejów byli nauczyciele: p. Krzysztof Woźny, p. Marek Rarok i p. Magdalena Kot. Serdecznie gratulujemy laureatom, uczestnikom i opiekunom tychże konkursów! Z okazji nadchodzącego Święta Wielkiejnocy pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia wręczając jednocześnie wszystkim klasom - na ręce wychowawców -  słodkie upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Uczniowie ze szkół powiatu braniewskiego rywalizowali w powiatowym finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W finale rywalizowali dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Finaliści zostali wyłonieni podczas eliminacji miejskich i gminnych. Celem turnieju jest popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży, zasad i reguł postępowania na wypadek pożaru, przedstawienie historii pożarnictwa ochotniczego oraz ukazanie zakresu działań straży pożarnej. Turniej składał się z testu pisemnego, który uczestnicy rozwiązywali w poszczególnych grupach. Podczas turnieju poruszono także kwestie związane z bezpieczeństwem oraz omówiona została kampania „Stop pożarom traw”. Pamiątkowe dyplomy uczestnikom turnieju wręczali: Tomasz Sielicki, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Braniewie i mł. bryg. Władysław Szczepanowicz, komendant powiatowy PSP w Braniewie.
Turniej przygotowali Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Braniewie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Finaliści turnieju powiatowego będą rywalizować w finale wojewódzkim, który odbędzie się 26 kwietnia w Szczytnie.

WYNIKI TURNIEJU:

Grupa szkół podstawowych:
1. Mateusz Stolarz
2. Grzegorz Juszczak
3. Paweł Zajło

Grupa szkół gimnazjalnych:
1. Paulina Gońca
2. Jakub Garbowski
3. Jakub Październik

Grupa szkół ponadgimnazjalnych:
1. Natalia Romanowicz
2. Alicja Błaszk

Naszego laureata z Zespołu Szkół w Płoskini przygotował do konkursu p. Krzysztof Woźny.

 

 

 

 

  10 kwietnia 2017 r. Szkolny Klub Wolontariusza włączył się w ogólnopolską akcję "Żonkile" upamiętniającą 73. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim zainicjowaną przez Muzeum POLIN w Warszawie. Tego dnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pań: Magdaleny Kot i Danuty Trynduś  rozdawali na terenie szkoły - samodzielnie wykonane -  papierowe żonkile, symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 r. Wolontariuszki sprzedawały także - w szkole i w instytucjach na terenie Płoskini -  żywe kwiaty za dobrowolny datek na cel charytatywny. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

 

więcej zdjęc patrz: GALERIA

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio