Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III  13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: sekretarz gminy Płoskinia p. Stefan Hrybek, skarbnik gminy p. Danuta Gąsior, księgowa gminy p. Izabela Wolak, emerytowani pracownicy szkoły: p. Zofia Cejko, p. Olga Dybowska i rodzice uczniów. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Ewa Murawska. Następnie głos zabrał sekretarz gminy, który życzył wszystkim pracownikom wielu sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym, zaś na ręce pani dyrektor złożył bukiet kwiatów w dowód wdzięczności za rzetelne i pełne poświęcenia zarządzanie placówką edukacyjną w Płoskini. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego także podziękowali dyrekcji - w imieniu wszystkich uczniów - za codzienną opiekę i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Kolejnym punktem uroczystości było wręczanie podziękowań i  nagród dyrektora dla nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dla przedstawicieli Rady Rodziców. Ceremonię uświetniło przedstawienie satyryczne pt. "Dzień Nauczyciela" w wykonaniu uczennic z koła teatralnego "Fikander" przygotowane przez opiekunów grupy Ewę Matwiejczuk i Tomasza Maciejewskiego oraz piosenki zespołu wokalnego i solistki Marty Komorowskiej pod kierunkiem i opieką artystyczną Elżbiety Sobolewskiej. Uroczystemu apelowi z okazji DEN towarzyszła wystawa portretów nauczycieli wykonanych przez przedszkolaków i klasy I-IV SP.

 

 

więcej zdjęc patrz: GALERIA

 

 

 

 

 

6 X 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Teatru Dramatycznego w Elblągu, gdzie obejrzeli spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. "Czarodziejskie krzesiwo".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   3 X 2017 r. zbiory biblioteki szkolnej wzbogaciły się o blisko 100 albumowo-encyklopedycznych pozycji książkowych podarowanych przez p. KAMILĘ LOMBARSKĄ, przewodniczącą Rady Rodzicóww Szkole Podstawowej w Płoskini. Na ten niezwykły prezent składają się następujące tytuły: "Wielki słownik skrótów i skrótowców", "Encyklopedia Polska", "Ilustrowana encyklopedia ptaków", "Ilustrowana encyklopedia ssaków", "Ilustrowana encyklopedia prehistoria", "Wielka księga przysłów", "Wielka księga złotych myśli". Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

4 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini wzięli udział w wycieczce krajoznawczej na Kaszuby. Pierwszym punktem na trasie wycieczki był Będomin - miejsce urodzenia Józefa Wybickiego i jedyne w Polsce Muzeum Hymnu Narodowego. Z Będomina uczniowie wyruszyli do miejscowości Lubiana, gdzie zwiedzali fabrykę porcelany oraz sklep fabryczny. Kolejnym miejscem odwiedzin była Kościerzyna na Pojezierzu Kaszubskim i obiad w Barze PRL zwanym potocznie barem mlecznym. Uczniowie zwiedzili centrum miasta a następnie zabytkową Parowozownię. Ostatnim punktem wycieczki był Tczew i spacer Bulwarem nad Wisłą.

 

 

kasz10

 

 

 

 

 

 

  26.09.2017 r. gościliśmy w nasze szkole przedstawicieli policji, którzy przeprowadzili z przedszkolakami pogadanki na temat bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego.

 

 

   25.09.2017 r. przeprowadzona została w naszej szkole próbna ewakuacja z budynku szkolnego na wypadek pożaru. Akcję zorganizował p. Krzysztof Woźny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio