Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III

  15 lutego 2017 r. uczniowie klas IIIa i III b SP wraz z wychowawczyniami p. Moniką Serdakowską i p. Małgorzatą Wiśniewską oraz p. Tomaszem Maciejewskim odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Płoskinia. Głównymi celami wizyty były: zapoznanie uczniów Zespołu Szkół w Płoskini z funkcjami i zbiorami biblioteki gminnej, kontynuowanie współpracy między biblioteką szkolną a publiczną  w ramach narodowego programu rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie indywidualnych zainteresowań czytelniczych uczniów.

  Kierownik biblioteki  p. Izabela Mierzejewska zapoznała trzecioklasistów z układem i rodzajami zbiorów w bibliotece, rolą czytelni i punktu informacyjnego a także z działem książek dla dzieci. Wycieczkę zorganizował bibliotekarz Tomasz Maciejewski.

 

 

 

13 lutego 2017 r. w oddziale przedszkolnym 5 i 6-latków odbył się "Zimowy Przegląd Recytatorski". Każdy z uczestników konkursu zaprezentował wybrany wiersz o tematyce zimowej. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły Ewa Murawska, Anna Maciejewska i Tomasz Maciejewski po burzliwych obradach wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia:

 

I miejsce - KLAUDIA SZCZEPANIK, LAURA ZAJĄC

II miejsce - SZYMON BYCZKO, WIKTORIA WAKS

III miejsce - WERONIKA FEDEROWICZ, MARCEL MARKISZ

WYRÓŻNIENIA - MICHAŁ ZAJĄC, BARTOSZ PILICH, NIKOLA SOĆKO.

 

Konkurs zorganizowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Agnieszka Wiśniewska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 lutego 2017 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Stefanią Piekarz i p. Tomaszem Maciejewskim odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Płoskinia w ramach realizacji programu rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych włączonego do planu pracy biblioteki szkolnej. Pracownik sąsiedniej placówki zapoznał pierwszoklasistów z układem zbiorów w bibliotece, rolą czytelni i punktu informacyjnego a także z działem książek dla najmłodszych. Wycieczkę zorganizował bibliotekarz Tomasz Maciejewski.

 

 

20 stycznia 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki bawili się na corocznym Balu Karnawałowym. W rolę wodzirejki imprezy wcieliła się p. Elżbieta Sobolewska, do tańca i zabaw zagrzewali także członkowie Samorządu Uczniowskiego i  gimnazjalistki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunką p. Magdaleną Kot. Wychowawcy przygotowali dla balowiczów liczne konkursy i zabawy taneczne, m.in. przeprowadzono konkurs na najciekawsze przebranie chłopca i dziewczynki (Królowa i Król Balu), rzut piłeczką do kosza, taniec przy krzesłach, taniec par z balonem. Chętni mogli sobie pomalować w dowolny wzór twarz. Wielkim zainteresowaniem a wręcz oblężeniem cieszyła się Loteria Fantowa zorganizowana przez p. Annę Maciejewską, na której można było zakupić w cenie 3 złotych los z atrakcyjną nagrodą. Kulminacynym punktem balu było przybycie św. Mikołaja, który obdarował wyłącznie grzeczne dzieci prezentami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  19.01.2017 r. gościliśmy w progach naszej szkoły wyjątkowych gości: Babcie i Dziadków naszych najmłodszych uczniów. Z okazji Ich święta - Dnia Babci i Dziadka - wnuczkowie pod kierunkiem swoich Pań Wychowawczyń zaprezentowali programy artystyczne, na które złożyły się: wierszyki, piosenki i życzenia dedykowane najstarszym członkom rodziny. Na zakończenie Szanowni Goście obdarowani zostali przez wnuków całusami,  laurkami i kwiatami. Podczas wzruszających występów dzieci dziadkowie mogli w miłej atmosferze skosztować słodkich wypieków, napić się herbaty, kawy i porozmawiać.

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki i uczniowie klas I-III SP wykonali portrety swoich babć i dziadków, które podziwiać można na parterze korytarza szkolnego.

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio