Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III



  22 maja 2019 r. gościliśmy pracowników Powiatowej Komendy Policji w Braniewie w towarzystwie ich czworonożnej podopiecznej - owczarka belgijskiego Czary. Funkcjonariusze przypomnieli przedszkolakom i uczniom szkoły podstawowej najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią. Opiekun psa tropiącego opowiedział dzieciom o codziennej pracy z Czarą, po czym chętni uczniowie mogli zadawać pytania policjantom. Funkcjonariusz zaprezentował uczniom również poziom wyszkolenia czworonoga i rodzaje komend, na które reaguje.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

W dniach 13 i 14 maja 2019 roku uczniowie Szkoły podstawowej w Płoskini w składzie:

Grupa 10-12 lat

  1. Hubert Buczyński
  2. Zuzanna Buczyńska
  3. Aniela Wieczorek
  4. Karol Powierża

Grupa 13-16 lat

  1. Natalia Moskiewicz
  2. Mikołaj Piela
  3. Mateusz Stolarz

Już po raz trzeci z rzędu w dwóch grupach wiekowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini reprezentują Powiat Braniewski na Finale Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zawodnicy musieli napisać test z przepisów ruchu drogowego, udzielić pierwszej pomocy, przejechać miasteczko ruchu drogowego oraz wykazać się dużym opanowaniem roweru na placu manewrowym składającym się z 13 przeszkód. Grupa młodsza zajęła X miejsce, zaś grupa starsza XII. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez Pana Krzysztofa Woźnego.

 

15.05.2019 r. uczniowie klas VIII i III G wraz ze swoimi wychowawcami w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego odwiedzili siedziby: Państwowej Straży Pożarnej  i Powiatowej Komendy Policji w Braniewie oraz Nadleśnictwa Zaporowo. Organizatorami wyjazdu była pedagog szkolny Anna Maciejewska i dyrektor szkoły Ewa Murawska.

 

 

 

 

 

6 maja 2019 r. na profilu facebookowym  OTOZ Animals w Braniewie otrzymaliśmy podziękowanie  o następującej treści:

 

DZIĘKUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I DYREKCJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PŁOSKINI ❤️
Dzisiaj nasze zwierzaki odwiedził wspaniały gość. 
Nauczycielka ze szkoły w Płoskini.
Pani Magdalena przywiozła naszym zwierzakom karmę 😃
Karmę zbierali opiekunowie SKW wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Płoskini w ramach akcji ,, pełna miska dla schroniska ''.
Kochani, dziękujemy za pamięć, że chciało Wam się chcieć pomóc bezbronnym, skrzywdzonym przez ludzi zwierzakom ❤️
Dziękujemy Wam z całego serca

 

 

 25 kwietnia 2019 roku w Gimnazjum Nr 2 w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – II Grupa (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych).
W Turnieju po raz kolejny zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Płoskini w składzie: Natalia Moskiewicz, Mikołaj Piela i Mateusz Stolarz. Opiekunem drużyny, którą jednocześnie przygotował do turnieju  był pan Krzysztof Woźny.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został  uczeń klasy III Gimnazjum Mikołaj Piela ze Szkoły Podstawowej w Płoskini. 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknym pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Starosta Braniewski Karol Motyka, Sędzia Główny Turnieju asp. Maciej Suchecki i Dyrektor Gimnazjum Nr 2 Jolanta Salitra.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

24 kwietnia 2019 roku w Gimnazjum Nr 2 w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych – I Grupa (uczniowie w wieku 10-12 lat).
Turniej składał się z części teoretycznej polegającej na rozwiązywaniu testów z przepisów ruchu drogowego i testu skrzyżowań oraz części praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego.
Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Płoskini w składzie: Marta Komorowska, Aniela Wieczorek, Hubert Buczyński i Karol Powierża. Opiekunem drużyny, który przygotował naszych uczniów do turnieju był pan Krzysztof Woźny.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknym pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Starosta Braniewski Karol Motyka, Sędzia Główny Turnieju asp. Maciej Suchecki i Dyrektor Gimnazjum Nr 2 Jolanta Salitra. 

Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o. o. w Braniewie oraz Gimnazjum Nr 2 w Braniewie.

 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio