Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III

14 czerwca 2017 r. uczniowie klas I-III SP wzięli udział w wycieczce do Elbląga, gdzie odwiedzili park rozrywki dla dzieci "Nowa Holandia".

 

 

 

 

 

 

 

  13 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Płoskini odbył się bal gimnazjalny klas III a i IIIb. Rozpoczął się on od uroczystego tańca staropolskiego - poloneza -  w wykonaniu tegorocznych absolwentów i wychowawczyni klasy IIIa pani Magdaleny Kot. Na pożegnalnym wieczorku obecni byli zaproszeni goście: pani dyrektor Ewa Murawska, nauczyciele ZS w Płoskini oraz rodzice kończących naukę w Gimnazjum uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  11.06.2017 r.

. W Morągu drużyna unihokeistów  KS Dragons z Zespołu Szkół w Płoskini zdobyła po ciężkiej walce

I MIEJSCE,

a tym samym przyznano jej

PUCHAR POLSKI w kategorii rocznika 2007 i młodsi.

Trenerem zawodników był p. Marek Rarok.

Gratulujemy!!!

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

Troki- Wilno- Druskienniki

  W dniach 7-9 czerwca grupa 30 uczniów Zespołu Szkół w Płoskini uczestniczyła w wycieczce na Litwę.

  W pierwszym dniu wyjazdu uczniowie wraz z opiekunami dotarli do Trok, gdzie odbyli rejs statkiem po Jeziorze Galwe. Następnie zwiedzili, położony na wyspie, średniowieczny zamek Wielkiego Księcia Witolda. Zamek ten ma opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Następnym przystankiem były Ponary- miejsce eksterminacji ludności żydowskiej i polskiej. Był to czas zadumy i refleksji. Po dotarciu na miejsce zakwaterowania w Domu parafialnym przy Kościele Matki Bożej Królowej Pokoju w Nowej Wilejce przyszedł czas na spróbowanie kuchni litewskiej. Następnego dnia zwiedzanie Wilna rozpoczęto od Wzgórza Trzech Krzyży. Na Cmentarzu na Rossie zapalono znicze na grobach Matki i Serca Syna (Józefa Piłsudskiego) oraz jego brata Adama Piłsudskiego. Uczczono również pamięć żołnierzy poległych w walkach o Wilno. Uczestnicy wycieczki skierowali swoje kroki do Katedry św. Stanisława, odwiedzono Muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński( gdzie studiowali: J. Słowacki, Adam Mickiewicz, J.I. Kraszewski. Był również czas na modlitwę przed obrazem ,,Jezu Ufam Tobie’’ w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz w Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej. Pani Alicja Romejko, która przez dwa dni oprowadzała grupę z Płoskini, pozwoliła na przeniesienie się w czasie do lat okresu wileńskiego naszych największych pisarzy. Zadziwiła wszystkich olbrzymią wiedzą, jak również sposobem przekazywania informacji. Po powrocie do Domu parafialnego, mszy św. i obiadokolacji, nasi turyści wyruszyli na zwiedzanie Nowej Wilejki. Trzeciego dnia wycieczki, młodzież przez cztery godziny korzystała z Atrakcji Wodnych w Aquaparku w Druskiennikach, który jest uważany za jeden z najciekawszych w tej części Europy. Po przekroczeniu granicy i obiedzie w Sejnach grupa ruszyła: ,, do tych pól malowanych zbożem rozmaitem, pozłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem’’ czyli do domu na Warmii. Organizatorami i opiekunami tej wycieczki byli następujące osoby: Krzysztof Woźny, Janina Szewczuk, Elżbieta Sobolewska, Marta Buczyńska i Anna Semków.

 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

  8 czerwca 2017 r. w klasie I SP odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. "Pięknie Czytam". Jury w składzie: dyrektor szkoły Ewa Murawska, Anna Maciejewska i Eliza Siedlik po wysłuchaniu umiejętności czytelniczych uczniów kl. II wyłoniło laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.


I miejsce – JULIA SWĘD, WERONIKA KOŚCIUK
II miejsce – SONIA FEDEROWICZ, MARCELINA HNATYSZYN, MARCELINA SZWANKA
III miejsce – NIKODEM KROPIDŁOWSKI, MAJA BYCZKO, JULIA KASPRZAK
WYRÓŻNIENIA – EMILIA OCIPKA, KINGA SŁAWSKA


Uczniów przygotowała do konkursu wychowawczyni p. Stefania Piekarz.

 

 

 

 

7 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Płoskini wzięli udział w corocznych powiatowych zawodach lekkoatletycznych (biegi) w Pieniężnie pod hasłem "Bieg ku Słońcu".

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio