Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III3 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini obchodzono Dzień Rodziny połączony z Dniem Dziecka oraz Dniem Mamy i Taty.

  Pierwszym punktem imprezy był krótki występ artystyczny klas I-III, podczas którego uczniowie zaśpiewali piosenkę dedykowaną rodzicom. Następnie pani dyrektor Ewa Murawska wręczyła dyplomy i nagrody dla laureatów szkolnego konkursu plastycznego "Moja mama, mój tata" zorganizowanego i przeprowadzonego przez nauczycielki oddziału przedszkolnego i nauczania początkowego. Rozstrzygnięto także konkurs zorganizowany przez panią pedagog Annę Maciejewską na "Najoryginalniejsze hasło o bezpieczeństwie w szkole i poza nią" (zwyciężczynią została w nim uczennica klasy V MARTA KOMOROWSKA, której hasło zostało wyeksponowane na bannerze przy sali gimnastycznej). Specjalnymi gośćmi tegorocznych obchodów Dnia Rodziny byli funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji i Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, strażacy z OSP w Płoskini oraz dzielnicowy gminy Płoskinia p. Mirosław Hołowaty. Chętni uczniowie mogli przejechać się quadem policyjnym i strażackim, unieść się kilkanaście metrów nad ziemią w podnośniku strażackim i wziąć udział w celowaniu sikawką do celu. Pan dzielnicowy z kolei zaprezentował rodzaje broni palnej używanej w policji i sprzęt  z wyposażenia oddziałów prewencyjnych. Uczniowie mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych i okołosportowych zorganizowanych przez nauczycieli (mecze piłki nożnej, rzut gumiakiem, gra w kręgle, rzut ringo i wreczkiem do celu, gra "Papier - nożyce"), kupić los na loterii fantowej i otrzymać atrakcyjną nagrodę, posilić się pieczoną na ognisku kiełbaską oraz ciastem w kawiarence szkolnej. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się dmuchane zamki i przejażdżki quadami. Gorący jak na początek lata przystało dzień chłodziły skutecznie  lody, którymi obdarowane zostały na zakończenie imprezy dzieci.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

 W dniach 28- 31 maja grupa 24 uczniów klas VII,VIII i III gimnazjum Szkoły Podstawowej w Płoskini oraz 4 uczniów Szkoły Podstawowej w Chruścielu brała udział w wycieczce turystyczno- krajoznawczej. Pierwszego dnia przewodnicy zapoznali uczestników wyjazdu z zabytkami, historią oraz legendami związanymi z Kazimierzem Dolnym i Zamościem. W środę i czwartek podczas pobytu w Bieszczadach pod opieką licencjonowanego przewodnika górskiego pani Brygidy Mordarskiej, uczniowie odbyli przejażdżkę Kolejką Bieszczadzką, następnie poznali smak potu i przemoczonych butów podczas zdobycia Połoniny Wetlińskiej. W Centrum Ekumenicznym w Myczkowcach, zwiedzili salę poświęconą zwierzętom Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ciekawym miejscem był Ogród Biblijny ukazujący historię zbawienia począwszy od Abrahama a skończywszy na zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Ujrzeli tam rośliny występujące w Ziemi Świętej. Grupa również uczestniczyła w ciekawym spotkaniu ze Stanisławem Drozdem w Muzeum Bojków w Myczkowie. Podsumowaniem dnia był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim i zwiedzanie korony Zapory Solińskiej. Ostatniego dnia uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku z Rynkiem Galicyjskim w centrum. W drodze powrotnej wycieczka zajechała do miasta Ojca Mateusza – Sandomierza. Tam pani Ewa Bułecka zapoznała uczniów z historią miasta oraz najważniejszymi budowlami starówki.

Wycieczka została przygotowana i zrealizowana przez nauczycieli:  Krzysztofa Woźnego, Ewę Bułecką, Martę Buczyńską i Annę Semków.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

  28.05.2019 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Płoskini wzięły udział w wycieczce do Kadyn. Opiekunkami najmłodszych uczniów były Panie: Eliza Wos, Małgorzata Wiśniewska i Justyna Babul, Renata Gorzkowska i Elżbieta Łynkowska.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

  24 maja 2019 r. gościliśmy w naszej szkole dzielnicowego gminy Płoskinia p. Mirosława Hołowatego. Przeprowadził on pogadanki na temat bezpieczeństwa w oddziale przedszkolnym i w klasach I-III oraz IV - VIII szkoły podstawowej.

 

 

 

 

W dniu 24 maja 2019 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej w Płoskini w składzie:

  1. Igor Zalewski
  2. Mateusz Kalinowski
  3. Martyna Rycko
  4. Sylwia Gierczak

uczestniczyła w VI Turnieju Wiedzy Leśnej organizowanym przez Nadleśnictwo Orneta.

Na trasę turnieju uczniowie pod opieką Pana Krzysztofa Woźnego oraz harcerza z Chorągwi Orneckiej wyruszyli z ostatnim VI numerem. Na 8 stanowiskach należało się wykazać wiedzą z zakresu struktury lasów Państwowych, znajomości głosów i tropów zwierząt lub wiadomości na temat form ochrony przyrody. Uczniowie również strzelali z wiatrówki, rzucali piłką lub woreczkiem do celu.

Na 80 punktów możliwych do zdobycia nasz zespół zdobył 70 pkt. co pozwoliło na zajęcie I miejsca. Oprócz cennych nagród, przywieziono olbrzymi puchar przechodni, który zostanie wyeksponowany w holu naszej szkoły.

Brawa i gratulacje dla naszych Uczniów i ich Opiekuna - P. Krzysztofa Woźnego, który przygotował uczestników do konkursu!

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio