Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III  21 marca 2018 r. jak zwykle hucznie i uroczyście   obchodzono w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Pierwszym punktem ceremonii był przemarsz wszystkich klas oraz przedszkolaków przez wieś w kolorowych strojach i z „wiosenno-muzycznymi" atrybutami w ręku (kwiatek, motyl, bębenek, trąbka, grzechotka itp.). Każdej klasie towarzyszyła w przemarszu marzanna zaprojektowana i wykonana pod okiem wychowawców. Drugim punktem po powrocie na teren szkoły było grupowe spalenie słomianych panien na ognisku przy boisku szkolnym. 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

19.03.2018 r. w oddziale przedszkolnym odbył się Wiosenny Przegląd Recytatorski dla grupy 5-latków. Każdy z przedszkolaków zaprezentował  jeden wiersz o tematyce wiosennej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: p. dyrektor szkoły Ewa Murawska i rodzice młodych recytatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Przegląd przygotowała wychowawczyni grupy p. Eliza Siedlik.

 

 

 

 

 

  14 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły: KATARZYNA BABUL, WIKTORIA ZIELIŃSKA, KORDIAN SEMKIW i BARTŁOMIEJ BIL wzięli udział w konkursie ortograficznym pt. "O  Tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii Powiatru Braniewskiego" zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Braniewie. Opiekunem uczestników był p. Tomasz Maciejewski.

  14.03.2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych zorganizowany przez nauczycieli: p. Katarzynę Szulżycką, p. Danutę Trynduś i p. Krzysztofa Woźnego oraz uczniów klas VII, II i III Gimnazjum. W dwóch salach można było obejrzeć pokazy chemiczne, fizyczne i biologiczne oraz wziąć udział w eksperymentach naukowych prezentowanych przez uczniów starszych klas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  W dniu 2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Płoskini odbyły się Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Płoskini. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, którego zakres obejmował wiedzę dotyczącą struktury organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej oraz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: Klasy IV-VI SP oraz klasa VII SP i II i III Gimnazjum.

W zawodach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini oraz Szkoły Podstawowej w Chruścielu.

Po bardzo wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców:

W kategorii klas IV-VI SP

1 miejsce- Mateusz Kalinowski- Szkoła Podstawowa w Płoskini

2 miejsce- Karolina Suchocka- Szkoła Podstawowa w Chruścielu

3 miejsce- Agata Pawlukowska- Szkoła Podstawowa w Płoskini

W kategorii klas VII, SP i II, III Gimnazjum

1 miejsce- Natalia Moskiewicz- Szkoła Podstawowa w Płoskini

2 miejsce- Mateusz Stolarz- Szkoła Podstawowa w Płoskini

3 miejsce- Wojciech Kucko - Szkoła Podstawowa w Chruścielu

Na zakończenie turnieju zostały wręczone nagrody dla zwycięzców przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Płoskini- Panią Ewę Murawską

Mateusz Kalinowski, Karolina Suchocka, Natalia Moskiewicz oraz Mateusz Stolarz będą reprezentować naszą gminę na Finałach Powiatowych, które odbędą się 23 marca w BCK w Braniewie.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie

  1. Jarosław Byczko- PSP Braniewo
  2. Urszula Stokłosińska- SP Chruściel
  3. Edyta Kucko- SP Chruściel
  4. Krzysztof Woźny- SP Płoskinia

Gratulujemy zwycięzcom.

 

 

 

 

 

 

 

 

  8 marca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Płoskini uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasy IV a i IVb pod opieką pań wychowawczyń: Anny Semków i Elżbiety Sobolewskiej. Uczniowie zaprezentowali program kabaretowy poświęcony płci pięknej składając w finale życzenia dla wszystkich pań pracujących i uczących się w naszej szkole. Do życzeń dołączyli się dorośli  przedstawiciele płci brzydkiej (brzydszej?) pracujący w naszej szkole obdarowując swoje koleżanki a zwłaszcza przełożoną - panią dyrektor - kwiatami.

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio