Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III3 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dorocznych zawodach lekkoatletycznych "Bieg ku słońcu" organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy "Gimstar" w Pieniężnie.

Zawodnicy przygotowani przez p. trener Magdalenę Kot startowali w kategoriach: klas I-VI SP i I-III gimnazjum (dziewczęta i chłopcy).

W kategorii "Wiewiórki" (dziewczęta klas III SP) II MIEJSCE zajęła MARTYNA DĄBROWA, III MIEJSCE zdobyła ALEKSANDRA BYCZKO.

W kategorii "Wiewiórki"(chłopcy klas III SP) I MIEJSCE zajął PIOTR HRYBEK.

W kategorii (dziewczęta klas VI SP) III MIEJSCE zajęła ANNA KNEZ.

W kategorii "Gimnazjalista młodszy" (dziewczęta) III MIEJSCE zdobyła AGNIESZKA CHALIŃSKA.

W kategorii "Gimnazjalista" (dziewczęta) I MIEJSCE zajęła ALICJA BŁASZK.

W kategorii "Gimnazjalista starszy" (dziewczęta) III MIEJSCE przypadło KAMILI CYRONIUK.

W kategorii "Gimnazjalista starszy" (chłopcy) III MIEJSCE zdobył KAMIL TROCHIMOWICZ.

W kategorii "Licealista młodszy" II MIEJSCE zajął PAWEŁ KAPICA.

Trener uczniów i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Płoskini pani MAGDALENA KOT zajęła I MIEJSCE w kategorii "Senior".

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Pieniężna p. Kazimierza Kiejdo.

Opiekunami uczniów podczas zawodów byli: p. Magdalena Kot, p. Anna Maciejewska, p. Agnieszka Lisowska i p. Tomasz Maciejewski.

 

   1 czerwca 2015 r. Zespół Szkół w Płoskini włączył się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Komendę Główną Policji pod hasłem „Profilaktyka a Ty”. Hasło przewodnie tegorocznego happeningu brzmiało: "Przestańmy biec". Przypomnijmy jej założenia i cele:


Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14.00.
Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Spotkajmy się razem w poniedziałkowe popołudnie i połączmy w trosce o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.


   Społeczność uczniowska, przedstawiciele policji i lokalne środowisko o godz. 13.30 spotkali się przed budynkiem szkoły, gdzie dyrektor szkoły p. Ewa Murawska i współorganizator akcji pedagog szkolny p. Anna Maciejewska powitali przybyłych gości, wśród których znaleźli się: sekretarz gminy Płoskinia p. Stefan Hrybek, skarbnik gminy Płoskinia p. Danuta Gąsior, p. Beata Marciniak z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Braniewie,komendant Powiatowej Policji w Braniewie podinsp. Robert Mikusik, Rzecznik Policji sierż. Jolanta Ciszewska, asp. Kamil Zalewski, dzielnicowy z Posterunku Policji w Wilczętach asp. Mirosław Hołowaty, asystent rodziny Małgorzata Giżycka oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Następnie wszyscy maszerując przez wieś prezentowali transparenty wykonane przez dzieci z hasłami profilaktycznymi. Finałem imprezy był powrót uczestników marszu przed budynek szkolny, gdzie o godz. 13.55 uczennica klasy I G Alicja Kuchta odczytała odezwę społeczności „Profilaktyka a Ty”. Punktualnie o 14.00 wszyscy biorący udział w „Zrywie Wolnych Serc” ustawili się obok siebie: trzymając w lewej dłoni transparent lewą rękę położyli na sercu przez minutę wybijając jego rytm ( tempo podawały dwie uczennice klasy II SP uderzając rytmicznie w bębenek). Po zakończeniu happeningu dyrektor szkoły podziękowała serdecznie wszystkim uczestnikom akcji i zaproszonym gościom.

 

 

26 maja uczniowie klas I-III SP i oddział przedszkolny zaprezentowali - pod opieką swoich wychowawców - krótkie programy artystyczne dedykowane swoim Mamom. Najmłodszych przygotowały Panie: Sabina Nos, Małgorzata Wiśniewska, Justyna Babul, Monika Serdakowska, Stefania Piekarz i Małgorzata Buczyńska.

 

   W dniach 20-22.05.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce po Wielkopolsce. Pierwszym punktem był Inowrocław, gdzie uczestnicy wycieczki odbyli spacer po Parku Solankowym (dywany kwiatowe, zwiedzanie Tężni Uzdrowiskowej, Pijalni Wód Mineralnych i palmiarni). Kolejnym punktem była Kruszwica i wejście na legendarną Mysia Wieżę skąd rozciągał się widok na Jezioro Gopło.  Z Kruszwicy dzieci wraz z opiekunami dotarli do Strzelna - tutaj z miejscowym przewodnikiem zwiedzali romańską rotundę św. Prokopa i bazylikę św. Trójcy ze słynnymi romańskimi kolumnami. Trzecim przystankiem była miejscowośc Pobiedziska i zwiedzanie Skansenu Miniatur zabytków z terenu Wielkopolski. Finałem pierwszego dnia wycieczki był Poznań, w którym uczniowie zostali zakwaterowani w hotelu.

   Drugi dzień rozpoczęto od zwiedzania Ostrowia Tumskiego (katedra ze Złotą Kaplicą i podziemiami) skąd wycieczkowicze dotarli na Stare Miasto. Po prezentacji Koziołków na Ratuszu zeszli do podziemi klasztoru oo. Franciszkanów, gdzie obejrzeli prezentację makiety średniowiecznego Poznania. Następnie uczniowie przejechali autokarem najsłynniejszą ulicą Poznania (św. Marcin, Biblioteka Raczyńskich, Zamek Cesarski, Pomnik Czerwca 1956. Zwieńczeniem drugiego dnia wycieczki był relaks w Aquaparku i Termach Maltańskich.

   Ostatniego dnia dzieci z Poznania wyjechali do Puszczykowa, gdzie zwiedzili Muzeum Arkadego Fiedlera. Kolejnym miejscem odwiedzin  był Rogalin i Kórnik, gdzie zwiedzano z przewodnikiem  zamek i arboretum , w którym odbyła się tzw. "zielona lekcja". W drodze powrotnej zatrzymano się w Gnieźnie, skąd uczniowie powrócili do Płoskini.

 

***

26 maja w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie na prezentację multimedialną "Tak widzę 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej" zorganizowanym przez ZSB w Braniewie  pod patronatem Starosty Braniewskiego pana Leszka Dziąga. Uczeń naszego Gimnazjum  MATEUSZ BREWCZAK zdobył I MIEJSCE  a uczennica klasy I PAULINA SIELICKA zdobyła WYRÓŹNIENIE (oboje w kategorii "Gimnazjum". GRATULUJEMY!!!

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio