Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III

    Uczniowie ze szkół powiatu braniewskiego rywalizowali w powiatowym finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W finale rywalizowali dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Finaliści zostali wyłonieni podczas eliminacji miejskich i gminnych. Celem turnieju jest popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży, zasad i reguł postępowania na wypadek pożaru, przedstawienie historii pożarnictwa ochotniczego oraz ukazanie zakresu działań straży pożarnej. Turniej składał się z testu pisemnego, który uczestnicy rozwiązywali w poszczególnych grupach. Podczas turnieju poruszono także kwestie związane z bezpieczeństwem oraz omówiona została kampania „Stop pożarom traw”. Pamiątkowe dyplomy uczestnikom turnieju wręczali: Tomasz Sielicki, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Braniewie i mł. bryg. Władysław Szczepanowicz, komendant powiatowy PSP w Braniewie.
Turniej przygotowali Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Braniewie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Finaliści turnieju powiatowego będą rywalizować w finale wojewódzkim, który odbędzie się 26 kwietnia w Szczytnie.

WYNIKI TURNIEJU:

Grupa szkół podstawowych:
1. Mateusz Stolarz
2. Grzegorz Juszczak
3. Paweł Zajło

Grupa szkół gimnazjalnych:
1. Paulina Gońca
2. Jakub Garbowski
3. Jakub Październik

Grupa szkół ponadgimnazjalnych:
1. Natalia Romanowicz
2. Alicja Błaszk

Naszego laureata z Zespołu Szkół w Płoskini przygotował do konkursu p. Krzysztof Woźny.

 

 

 

 

  10 kwietnia 2017 r. Szkolny Klub Wolontariusza włączył się w ogólnopolską akcję "Żonkile" upamiętniającą 73. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim zainicjowaną przez Muzeum POLIN w Warszawie. Tego dnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pań: Magdaleny Kot i Danuty Trynduś  rozdawali na terenie szkoły - samodzielnie wykonane -  papierowe żonkile, symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 r. Wolontariuszki sprzedawały także - w szkole i w instytucjach na terenie Płoskini -  żywe kwiaty za dobrowolny datek na cel charytatywny. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

 

więcej zdjęc patrz: GALERIA

 

 

 

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką Pań: Magdaleny Kot i Danuty Trynduś kwestował pod kościołem parafialnym pw. św. Katarzyny w Płoskini. Funkcjonowała także kawiarenka, w której można było zakupić ciasto i napić się gorącej kawy lub herbaty. Zebrane przez wolontariuszki fundusze przekazane zostały dla Hospicjum im dr Aleksandry Gabrysiak w Elblągu.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

 

 

 

 

 

  4 i 5 kwietnia 2017 r. nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w Finale Powiatowym Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym. Pierwszego dnia finału drużyna  SP z Zespołu Szkół w Płoskini zdobyła I MIEJSCE, zaś drugiego dnia również I MIEJSCE przyznano teamowi z Gimnazjum z Płoskini. Opiekunem i nauczycielem przygotowującym naszych zawodników był p. Krzysztof Woźny. Gratulujemy!!!

 

 

 

 

W dniach 3-4 kwietnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole p. Beatę Grzegórską, która prowadziła warsztaty rękodzielnicze dla chętnych uczniów i pracowników szkoły. Tematem zajęć były stroiki Wielkanocne. Można było podpatrzeć sposoby wykonywania z różnych materiałów ozdób świątecznych, a także własnoręcznie ją wykonać pod kierunkiem prowadzącej warsztaty. Wszystkie prace wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym przy wejściu do szkoły. Stroiki można zakupić w ramach Szkolnej Giełdy Wielkanocnej. Serdecznie dziękujemy p. Beacie za interesujące i rozwijające zajęcia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kolejne złoto-srebrne laury naszych Dragonsów! Na Turnieju rozegranym w dniach 01-02.04.2017 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu  i  Rekreacji w Orzyszu zawodnicy z ZS w Płoskini pod kierunkiem trenera p. Marka Raroka zdobyli:
             I miejsce - Chłopcy
            II miejsce – Dziewczęta

   Alleluja i do przodu! Gratulujemy!!!

 

wkrótce więcej zdjęć w GALERII

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio