Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III15 maja 2018 r. przedszkolaki z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Gdańska-Oliwy, gdzie odwiedzili Ogród Zoologiczny.

 

 

 

 

11 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego zgromadzeni uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Konstytucji 3 Maja przygotowaną przez p. Tomasza Maciejewskiego. Następnie w szranki wiedzy o dziejach naszego narodu sprzed ponad dwóch wieków stanęło 6 drużyn z klas: V, VI, VII, II Gimnazjum i 2 drużyny z klasy III Gimnazjum: chłopięca i dziewczęca. Jury w składzie : p. dyrektor Ewa Murawska, p. Anna Maciejewska i p. Anna Semków oceniała odpowiedzi zespołów uczniowskich na pytania przygotowane przez organizatorkę konkursu, p. Ewę Murawską. Finałem uroczystości był występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Edyty Sorkowicz, który zaprezentował utwór "Witaj majowa jutrzenko".

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

10.05.2018 r. pedagog szkolny p. Anna Maciejewska rozstrzygnęła kolejny, cykliczny konkurs na plakat o tematyce profilaktycznej. Hasłem przewodnim plakatu w miesiącu kwietniu było "Narkotyki = śmierć". Prace uczestników można obejrzeć na korytarzu szkolnym na parterze.

 

 

 

 

10 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Gdańska i Nowego Dworu Gdańskiego. W pierwszym z miast zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, w drugim - Żuławski Park Historyczny oraz uczestniczyli w warsztatach "Budowa wału przeciwpowodziowego".

 

 

 

 

 

 

 

 

  25 i 26 kwietnia 2018 roku w Gimnazjum Nr 2 w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o. o. w Braniewie oraz Gimnazjum Nr 2 w Braniewie.
Turniej składał się z części teoretycznej polegającej na rozwiązywaniu testów z przepisów ruchu drogowego i testu skrzyżowań oraz części praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego.
W Turnieju Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Braniewskiego udział wzięły 4-osobowe drużyny (obowiązkowo: 2 dziewczynki i 2 chłopców).
 Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Płoskini w składzie: Aleksandra Byczko, Dawid Byczko, Kinga Myszak i Mateusz Stolarz. Opiekunem drużyny był pan Krzysztof Woźny.
Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Braniewie.
Na trzeciej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa w Chruścielu.
Czwarta lokata przypadła w udziale Szkole Podstawowej w Lipowinie.
Zwycięzcy Turnieju zostali nagrodzeni pięknym pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Wicestarosta Artur Mieczaniec, Sędzia Główny Turnieju sierż. sztab. Edyta Sobańska i Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Braniewie Grażyna Szklarek .
Nagrodę indywidualną otrzymał Mateusz Stolarz ze Szkoły Podstawowej w Płoskini za najlepszy wynik w Turnieju Szkół Podstawowych.
W Turnieju Szkół Gimnazjalnych udział wzięły drużyny 3-osobowe złożone z uczniów klas gimnazjalnych terenu Powiatu Braniewskiego.
Zwycięzcami w tej kategorii została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Płoskini w składzie: Miłosz Dawgul, Ilona Grabowiecka i Mikołaj Piela. Opiekunem drużyny był pan Krzysztof Woźny.
Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Braniewie.
Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół we Fromborku.
Czwarta lokata przypadła w udziale drużynie z Gimnazjum Nr 2 w Braniewie
Piąte miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lipowinie.
Zwycięzcy Turnieju zostali nagrodzeni pięknym pucharem, uczestnicy otrzymali również atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Sędzia Główny Turnieju sierż. sztab. Edyta Sobańska i Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Braniewie Grażyna Szklarek.
Nagrodę indywidualną otrzymał Mikołaj Piela ze Szkoły Podstawowej w Płoskini za najlepszy wynik w Turnieju wśród uczniów klas gimnazjalnych.
Fundatorami nagród w Turnieju Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych było Starostwo Powiatowe w Braniewie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Burmistrz Miasta Braniewa, Wójt Gminy Braniewo oraz Wójt Gminy Płoskinia.
Zwycięzcy Turniejów będą reprezentować Powiat Braniewski w finale wojewódzkim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji nadchodzącego Święta Flagi (2 maja) uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini zaprezentowali - ubrani w białe i czerwone stroje -  nasz symbol narodowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio