Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III   28.04.2015 r. uczniowie klas III Gimnazjum odwiedzili siedzibę policji w Braniewie, gdzie zapoznali się z pracą policjantów. Opiekunami uczniów byli nauczyciele Katarzyna Szulżycka i Ewa Matwiejczuk oraz pedagog szkolny Anna Maciejewska.

 

***

PROTOKÓŁ

Z GIEŁDY OZDÓB WIELKANOCNYCH

   W dniu 01.04.2015 r. zakończyła się giełda ozdób bożonarodzeniowych w Zespole Szkół w Płoskini. Komisja w składzie: uczennice Małgorzata Kowalczyk kl. I b G, Urszula Polonis kl Ib G i pedagog szkolny Anna Maciejewska podliczyła kwotę uzyskaną ze sprzedaży stroików. Dochód wyniósł 449,20zł. W tej kwocie zawarta jest suma 60 zł, która została uzyskana podczas akcji wolontariuszy( sprzedaż biżuterii i ciasta). Kwota ta została podzielona na pół i wpłacona na konto Nikodema Jasiewicza(224,60zł) w celu zakupu protezy lewej rączki i Ksawerego Banasia(224,60zł) - dziecko chore na mukowiscydozę.

PODZIĘKOWANIA

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że można było giełdę zorganizować, w szczególności:

- Rodzicom - dzięki którym dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I-III SP przynisły tak piękne stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe, że jury miało problem z wyłonieniem laureatów tego konkursu .

- Uczniom z klas IV-VI SP i Gimnazjum za pomysłowość i oryginalność wykonanych prac.

- Paniom z oddziału przedszkolnego i z nauczania początkowego, p. Sabinie Nos i p. Małgorzacie Wiśniewskiej, p. Stefanii Piekarz, p. Małgorzacie Buczyńskiej, p. Monice Serdakowskiej, Justynie Babul, które rozpropagowały wśród dzieci i rodziców nasz konkurs i zachęcały do wzięcia w nim udziału oraz opisały i dostarczyły prace konkursowe. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, dzięki WAM uzbieraliśmy właśnie tak dużą kwotę 449,20złna ten szczytny cel.

Dyrektor                                                                                                                                                                                          organizatorzy:

                                                                                                          Anna Maciejewska

Magdalena Kot

                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                     Małgorzata Wiśniewska

                                                                                     Justyna Babul

                                                                                                           Danuta Trynduś

   31.04.2015 r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w corocznej Giełdzie Szkół zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Braniewie. Odwiedzili także szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcące, w których zapoznali się z ofertą edukacyjną placówek. Opiekunami uczniów byli: wychowawcy klas Katarzyna Szulżycka i Ewa Matwiejczuk oraz pedagog szkolny Anna Maciejewska.

 

20.03.2015 r. z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych rozstrzygnięto szkolny konkurs "Na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną" zorganizowany przez panie: Annę Maciejewską, Magdalenę Kot, Danutę Trynduś, Małgorzatę Wiśniewska i Justynę Babul. Komisja konkursowa w składzie: Justyna Babul, Ewa Bułecka, Janina Szewczuk, Tomasz Maciejewski  wyłoniła laureatów i wyróżniła prace uczniów w czterech kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, kl. IIII SP, I-VI SP i I-III Gimnazjum (protokół i wyniki konkursu patrz: AKTUALNOŚCI).

 

***

   23.03.2015 r. hucznie i uroczyście obchodzono w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Pierwszym punktem ceremonii był przemarsz wszystkich klas (oraz przedszkolaków) przez wieś w kolorowych strojach i „wiosenno-muzycznymi" atrybutami w ręku (kwiatek, motyl, bębenek, grzechotka itp.). Każdej klasie towarzyszyła w przemarszu marzanna zaprojektowana i wykonana pod okiem wychowawców. Drugim - finałowym - punktem po powrocie na teren szkoły było grupowe spalenie słomianych panien na ognisku przy boisku szkolnym.

 

    9 marca w Zespole Szkół w Płoskini odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet . Koło teatralne „Fikander" pod opieką Tomasz Maciejewskiego i Ewy Matwiejczuk zaprezentowało program satyryczny pt. „Szkolny Teleexpress", w którym wystąpiły: Wiktoria Targońska, Karolina Kuchta, Jowita Grzybowska i gościnnie Tomasz Maciejewski oraz skecz kabaretowy pt. „Boska rodzinka.pl" z udziałem uczennic: Alicji Kuchty, Pauliny Sielickiej i Beaty Gorącej. Drugim punktem programu był występ grupy chłopców z kl. II Gimnazjum, którzy pod kierunkiem wychowawcy Marka Raroka zaprezentowali prześmiewcze układy taneczne do znanych kompozycji muzycznych. Finałem ceremonii ku czci Pań było obdarowanie kwiatami wszystkich przedstawicielek płci pięknej pracujących w szkole: tak przez tańczących chłopców jak i przez męskich pracowników placówki. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Ewa Murawska w imieniu własnym i koleżanek z pracy podziękowała chłopcom i mężczyznom za serdeczne życzenia.

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio