Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III26 maja uczniowie klas I-III SP i oddział przedszkolny zaprezentowali - pod opieką swoich wychowawców - krótkie programy artystyczne dedykowane swoim Mamom. Najmłodszych przygotowały Panie: Sabina Nos, Małgorzata Wiśniewska, Justyna Babul, Monika Serdakowska, Stefania Piekarz i Małgorzata Buczyńska.

 

   W dniach 20-22.05.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce po Wielkopolsce. Pierwszym punktem był Inowrocław, gdzie uczestnicy wycieczki odbyli spacer po Parku Solankowym (dywany kwiatowe, zwiedzanie Tężni Uzdrowiskowej, Pijalni Wód Mineralnych i palmiarni). Kolejnym punktem była Kruszwica i wejście na legendarną Mysia Wieżę skąd rozciągał się widok na Jezioro Gopło.  Z Kruszwicy dzieci wraz z opiekunami dotarli do Strzelna - tutaj z miejscowym przewodnikiem zwiedzali romańską rotundę św. Prokopa i bazylikę św. Trójcy ze słynnymi romańskimi kolumnami. Trzecim przystankiem była miejscowośc Pobiedziska i zwiedzanie Skansenu Miniatur zabytków z terenu Wielkopolski. Finałem pierwszego dnia wycieczki był Poznań, w którym uczniowie zostali zakwaterowani w hotelu.

   Drugi dzień rozpoczęto od zwiedzania Ostrowia Tumskiego (katedra ze Złotą Kaplicą i podziemiami) skąd wycieczkowicze dotarli na Stare Miasto. Po prezentacji Koziołków na Ratuszu zeszli do podziemi klasztoru oo. Franciszkanów, gdzie obejrzeli prezentację makiety średniowiecznego Poznania. Następnie uczniowie przejechali autokarem najsłynniejszą ulicą Poznania (św. Marcin, Biblioteka Raczyńskich, Zamek Cesarski, Pomnik Czerwca 1956. Zwieńczeniem drugiego dnia wycieczki był relaks w Aquaparku i Termach Maltańskich.

   Ostatniego dnia dzieci z Poznania wyjechali do Puszczykowa, gdzie zwiedzili Muzeum Arkadego Fiedlera. Kolejnym miejscem odwiedzin  był Rogalin i Kórnik, gdzie zwiedzano z przewodnikiem  zamek i arboretum , w którym odbyła się tzw. "zielona lekcja". W drodze powrotnej zatrzymano się w Gnieźnie, skąd uczniowie powrócili do Płoskini.

 

***

26 maja w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie na prezentację multimedialną "Tak widzę 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej" zorganizowanym przez ZSB w Braniewie  pod patronatem Starosty Braniewskiego pana Leszka Dziąga. Uczeń naszego Gimnazjum  MATEUSZ BREWCZAK zdobył I MIEJSCE  a uczennica klasy I PAULINA SIELICKA zdobyła WYRÓŹNIENIE (oboje w kategorii "Gimnazjum". GRATULUJEMY!!!

 

 

Uczniowie naszej szkoły SEBASTIAN BORKOWSKI z SP i KONRAD BUCZYŃSKI z klasy I gimnazjum wzięli udział w wojewódzkim konkursie fotograficznym "Rzeki Warmii i Mazur" zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły: PIOTR HRYBEK, PATRYCJA STOLARZ  i WOJCIECH RYCKO uczestniczyli w XXIV Przeglądzie Ruchu Scenicznego Dzieci i Młodzieży i zajęli I, II i III w kategorii RECYTACJA. Uczniów przygotowały panie: Stefania Piekarz i Małgorzata Buczyńska.

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio