Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-IIIWyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii PRZEDSZKOLE:

I MIEJSCE - Cazary Cieślik, Mateusz Komorowski

II MIEJSCE - Michał Zając

III MIEJSCE - Dawid Makrenek, Piotr Fedczak

WYRÓŻNIENIE - Maja Jędryczka

 

W kategorii klas I-III SP:

I MIEJSCE - Irmina Maziuk-Kowalczyk, Ewelina Grabowiecka

II MIEJSCE - Szymon Lewandowski, Aleksandra Hrybek

III MIEJSCE - Aniela Wieczorek, Szymon Grabowiecki

WYRÓŻNIENIE - Zuzana Buczyńska, Julia Myszak

 

W kategorii klas IV - VI SP:

WYRÓŻNIENIE -  Aleksandra Byczko

 

 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

15 listopada odbył się w naszej szkole Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej dla Gimnazjum. Każda klasa pod opieką swoich wychowawców przygotowała i zaprezentowała jeden utwór o tematyce patriotycznej.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

  12 listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Płoskini odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci uczęszczających do Punktu Przedszkolnego TPD. Honorowymi gośćmi ceremonii byli rodzice przedszkolaków oraz pani dyrektor Ewa Murawska. Akt pasowania poprzedził program artystyczny przygotowany przez panie przedszkolanki: Ewelinę Kowalczyk i Angelikę Pilarczyk. Ich najmłodsi podopieczni zaprezentowali wierszyki, piosenki oraz układy taneczne. Kulminacją programu był żywiołowy pokaz taneczny do utworu "Dare La la la (Lego)" z repertuaru Shakiry. Zwieńczeniem występu było pasowanie na Przedszkolaka dokonane przez p. dyrektor oraz wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów i upominków. Po uroczystości rodzice i ich pociechy udali się sali przedszkolaków na słodki poczęstunek.

 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

   W przeddzień naszego narodowego Święta Niepodległości (10 listopada) odbyły się w naszej szkole dwa uroczyste apele poświęcone tej wiekopomnej rocznicy. Rozpoczęły się one od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego - "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie koło teatralne "Fikander" zaprezentowało montaż literacko-muzyczny z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.  W programie - oprócz tradycyjnych wierszy patriotycznych polskich poetów - wykorzystane zostały także autentyczne wypowiedzi uczniowskie na temat pojęć: ojczyzna, Polska, patriotyzm. Spektakl dla gimnazjalistów wzbogacony został prezentacjami z utworami : "Orszaki dworaki" w wykonaniu Ewy Błaszczyk, "Taki kraj" z repertuaru Jana Pietrzaka i "Świadectwo" z dorobku grupy Twierdza. Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli z kolei prezentacje animowane do utworów: "Jestem Polakiem" i wiersza Władysława Bełzy "Kto ty jesteś".  W montażu przygotowanym przez opiekuna koła Tomasza Maciejewskiego udział wzięły: Wiktoria Targońska, Karolina Kuchta, Jowita Grzybowska, Oliwia Lemańska, Małgorzata Kowalczyk, Nikola Kinach, Alicja Kuchta, Paulina Sielicka i Beata Gorąca. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Ewa Murawska podziękowała wystepującym uczennicom za zaangażowanie w okolicznościowy program artystyczny i widowni uczniowskiej za uwagę i skupienie. Zwróciła także uwagę na głęboki sens i doniosłe treści, jakie niesie nasze narodowe święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystym apelom towarzyszyła również wystawa czasopism i książek poświęconych drogom Polski do odzyskania niepodległości.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

5 listopada 2015 r. minęła 710. rocznica od lokacji wsi Płoskinia. Z tej okazji pani dyrektor przygotowała  okolicznościową gazetkę dokumentującą to doniosłe wydarzenie.

 

 

29 października uczniowie Zespołu Szkół w Płoskini gościli w Teatrze Dramatycznym w Elblągu, gdzie obejrzeli spektakl wg książki F.H. Burnett pt. "Tajemniczy ogród" w adaptacji i wykonaniu artystów elbląskiej sceny teatralnej.

Joomla Templates by 3/4 Studio