Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III10 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Gdańska i Nowego Dworu Gdańskiego. W pierwszym z miast zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, w drugim - Żuławski Park Historyczny oraz uczestniczyli w warsztatach "Budowa wału przeciwpowodziowego".

 

 

 

 

 

 

 

 

  25 i 26 kwietnia 2018 roku w Gimnazjum Nr 2 w Braniewie odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Braniewie przy współudziale: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o. o. w Braniewie oraz Gimnazjum Nr 2 w Braniewie.
Turniej składał się z części teoretycznej polegającej na rozwiązywaniu testów z przepisów ruchu drogowego i testu skrzyżowań oraz części praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego.
W Turnieju Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Braniewskiego udział wzięły 4-osobowe drużyny (obowiązkowo: 2 dziewczynki i 2 chłopców).
 Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Płoskini w składzie: Aleksandra Byczko, Dawid Byczko, Kinga Myszak i Mateusz Stolarz. Opiekunem drużyny był pan Krzysztof Woźny.
Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Braniewie.
Na trzeciej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa w Chruścielu.
Czwarta lokata przypadła w udziale Szkole Podstawowej w Lipowinie.
Zwycięzcy Turnieju zostali nagrodzeni pięknym pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Wicestarosta Artur Mieczaniec, Sędzia Główny Turnieju sierż. sztab. Edyta Sobańska i Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Braniewie Grażyna Szklarek .
Nagrodę indywidualną otrzymał Mateusz Stolarz ze Szkoły Podstawowej w Płoskini za najlepszy wynik w Turnieju Szkół Podstawowych.
W Turnieju Szkół Gimnazjalnych udział wzięły drużyny 3-osobowe złożone z uczniów klas gimnazjalnych terenu Powiatu Braniewskiego.
Zwycięzcami w tej kategorii została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Płoskini w składzie: Miłosz Dawgul, Ilona Grabowiecka i Mikołaj Piela. Opiekunem drużyny był pan Krzysztof Woźny.
Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Braniewie.
Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół we Fromborku.
Czwarta lokata przypadła w udziale drużynie z Gimnazjum Nr 2 w Braniewie
Piąte miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lipowinie.
Zwycięzcy Turnieju zostali nagrodzeni pięknym pucharem, uczestnicy otrzymali również atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Sędzia Główny Turnieju sierż. sztab. Edyta Sobańska i Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Braniewie Grażyna Szklarek.
Nagrodę indywidualną otrzymał Mikołaj Piela ze Szkoły Podstawowej w Płoskini za najlepszy wynik w Turnieju wśród uczniów klas gimnazjalnych.
Fundatorami nagród w Turnieju Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych było Starostwo Powiatowe w Braniewie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Burmistrz Miasta Braniewa, Wójt Gminy Braniewo oraz Wójt Gminy Płoskinia.
Zwycięzcy Turniejów będą reprezentować Powiat Braniewski w finale wojewódzkim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji nadchodzącego Święta Flagi (2 maja) uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini zaprezentowali - ubrani w białe i czerwone stroje -  nasz symbol narodowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.04.2018 r. odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs ekologiczny dla klas I-VI SP. Drużyny sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w czterech konkurencjach: teście wiedzy, quizie ekologicznym, konkursie plastycznym na plakat i ćwiczeniach sprawnościowych. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły p. Ewa Murawska, p. Anna Maciejewska i p. Monika Serdakowska po podliczeniu punktacji przyznała:

I miejsce - kl.IVb

II miejsce - kl. II

III miejsce - kl.IVa

Konkurs przygotowała p. Stefania Piekarz.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

  23 kwietnia 2018r. - w miesiącu poświęconym zdrowiu - klasa III pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Buczyńskiej zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne propagujące zdrowy tryb życia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio