Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III24 X 2019 r. uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Płoskini uczestniczyli w wycieczce do Braniewa, gdzie odwiedzili siedziby Państwowej Straży Pożarnej i Komendę Powiatową Policji. Gospodarze zapoznali naszych uczniów z pracą strażaka i policjanta, zaprezentowali sprzęty i pojazdy przez nich używane oraz oprowadzili po pomieszczeniach służbowych.

 

 

 

24 października 2019 r. odbył się XXII Powiatowy konkurs recytatorski organizowany przez Miejski Dom Kultury w Pieniężnie. Tym razem wiersze Juliana Tuwima zaprezentowali uczniowie klas IV – VIII powiatu braniewskiego, wśród których znaleźli się także uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini. Komisja w składzie: p. Wanda Giedrojć – Małecka, p. Justyna Masiewicz – Grodź oraz p. Jolanta Kosobudzka wyłoniły najlepszych:


I miejsce: Oliwia Podlecka - Szkoła Podstawowa w Piotrowcu
II miejsce ex aequo: Julia Kaszuba – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie
Julia Szczepłocka - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie
III miejsce: Maja Byczko – klasa IV -  Szkoła Podstawowa w Płoskini.


Gratulujemy zwycięzcom, ich rodzicom i opiekunom!

 

 

 

 

  23 X 2019 r.  w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie odbył się XXII Powiatowy konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima w 125. rocznicę urodzin poety, w którym wzięli udział uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń występy dzieci podzielono na dwa dni. Pierwszego dnia zaprezentowały się dzieci przedszkolne oraz klas I – III. Do uczestnictwa w tej kategorii zgłosiło się łącznie 48 wychowanków przedszkoli i szkół podstawowych powiatu braniewskiego. Komisja w składzie: pani Zofia Puhowska, pani Marzena Sztop oraz pani Jolanta Kosobudzka wyłoniła najlepszych uczniów.

Kategoria przedszkolna:
I miejsce: Alicja Kurowska z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie
II miejsce: Gabriela Ryniec z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie
III miejsce: Wiktoria Frelek z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie


Kategoria klas I – III:
I miejsce: Lena Białkowska ze Szkoły Podstawowej w Płoskini
II miejsce: Iga Krupińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie

III miejsce: Piotr Woźnica ze Szkoły Podstawowej w Piotrowcu.


Gratulujemy!


  Nagrody zostały ufundowane przez Miejski Dom Kultury oraz Miejską Bibliotekę w Pieniężnie.

 

 

 

   14 października 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Płoskinia p. Zbigniew Kowalski, przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego p. Łukasz Korneluk, kierownik GOPS w Płoskini p. Elżbieta Kityk, emerytowani pracownicy szkoły: p. Zofia Cejko, p. Olga Dybowska i rodzice uczniów. Wójt gminy wszystkim uczniom i nauczycielom życzył samych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym, zaś na ręce pani dyrektor złożył bukiet kwiatów w dowód wdzięczności za rzetelne i pełne poświęcenia zarządzanie placówką edukacyjną w Płoskini. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego także podziękowali dyrekcji - w imieniu wszystkich uczniów - za codzienną opiekę i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Karolina Korneluk ogłosiła wyniki głosowania przeprowadzonego wśród uczniów na Najsympatyczniejszego Nauczyciela i Najbardziej Wymagającego Nauczyciela SP. Pierwsze miano zdobyła p. Magdalena Kot i p. Marta Buczyńska, drugi tytuł przypadł p. Katarzynie Szulżyckiej. na Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie podziękowań przez  p. dyrektor i przewodniczącego Rady Powiatu Braniewskiegodla nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dla przedstawicieli Rady Rodziców. Na akademii z okazji DEN uroczyście pożegnaliśmy wieloletniego pracownika naszej szkoły p. Danutę Białkowską przechodzącą w bieżącym roku szkolnym na emeryturę. Ceremonię uświetnił program artystyczny  w wykonaniu uczniów klas IV i zespołu wokalnego uczniów klas IV i V przygotowany przez nauczycieli p. Edytę Sorkowicz i p. Tomasza Maciejewskiego. Uczniowie klasy IV i uczeń klasy I przygotowali również portrety nauczycieli, które można było obejrzeć podczas przedstawienia, a następnie w holu korytarza szkolnego na parterze. Finałem obchodów Dnia Nauczyciela był konkurs matematyczny zorganizowany przez p. Elżbietę Sobolewską i p. Marka Raroka.

 

 

 

 

 

 

  11 .10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I połączone z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej w Płoskini. Najmłodsi uczniowie - pierwszoklasiści - złożyli uroczystą przysięgę uczniowską w obecności dyrektora szkoły, wychowawczyni pani Stefanii Piekarz, nauczycieli, rodziców i starszych uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość wzbogacona została przez występ przygotowany przez uczniów klasy II i III szkoły podstawowej. Przywitali oni najmłodszych uczniów i zaprezentowali krótki program artystyczny, recytując wierszyki i śpiewając piosenki, zaś na zakończenie wręczyli im słodkie upominki. Po złożeniu przysięgi każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia klasy I dokonanego symbolicznym piórem przez dyrektora szkoły p. Ewę Murawską. Następnie każdy z pasowanych "pierwszaków" przy pomocy swojej wychowawczyni złożył na pamiątkę odcisk własnego kciuka przy swoim nazwisku zapisanym w szkolnej kronice. Finałem uroczystości było wręczenie pamiątkowego dyplomu pasowania na pierwszoklasistę dla każdego z najmłodszych adeptów naszej placówki, słodkich upominków oraz kuferków z niespodziankami.

 

 

 

27.09.2019 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini odbyła się uroczysta akcja czytelnicza pod hasłem „Narodowy Dzień Czytania >>Pana Tadeusza<<”. Z tej okazji zaprezentowane zostały wybrane fragmenty z dwunastu Ksiąg epopei narodowej autorstwa Adama Mickiewicza przez uczniów: Martę Komorowską, Klaudię Wachowską, Anielę Wieczorek, Aleksandrę Hrybek, Igora Zalewskiego, Wiktorię Ocipka, Julię Ulicką, Aleksandrę Byczko, Piotra Hrybek i Wojciecha Rycko. Z kolei swoje ulubione fragmenty najsłynniejszego dzieła naszego wieszcza przeczytali nauczyciele: dyrektor szkoły Ewa Murawska, Anna Maciejewska, Anna Semków, Ewa Matwiejczuk, Elżbieta Biedunkiewicz, ks. Bogdan Okraska, Krzysztof Woźny i Tomasz Maciejewski. Narodowy Dzień Czytania „Pana Tadeusza” zorganizowany został przez nauczycieli: Ewę Matwiejczuk i Tomasza Maciejewskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio