Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III  W dniach 5 – 8 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce na Słowację. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Bydgoszczy, gdzie zwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu biorąc także udział w warsztatach (wykonanie mydła). Drugim punktem postoju była miejscowość uzdrowiskowa Rabka-Zdrój, a w niej spacer po Parku Zdrojowym w największym uzdrowisku dziecięcym i wizyta w Pijalni Wód Mineralnych. Ostatnim punktem postoju tego dnia  i jednocześnie noclegu był Poronin. Drugiego dnia wycieczki uczniowie przekroczyli granicę polsko-słowacką.  W Dolinie  Demianowskiej weszli do Jaskini Lodowej (drugiej co do wielkości jaskini na Słowacji). Stamtąd  udali  się do  miasta Liptowski Mikułasz. Po spacerze ulicami tegoż miasta dzieci wraz z opiekunami pojechali do Tatralandii, gdzie spędzili kilka godzin w tutejszym Aquaparku. Trzeci dzień – już na terenie naszego kraju - to spacer z przewodnikiem górskim przez Dolinę Kościeliską i Wąwóz Kraków na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Następnym punktem  było Zakopane i spacer po Krupówkach oraz zwiedzanie cmentarza na Pękowym Brzysku. Ostatni dzień wycieczki to przyjazd do Chabówki, gdzie uczniowie zwiedzali skansen kolejowy z najliczniejszą w Polsce kolekcją różnego rodzaju taboru kolejowego. Drugim miastem postoju był Kraków i zwiedzanie Starego Miasta (wejście na Wzgórze Wawelskie i zwiedzanie katedry, spacer przez Planty i wizyta na dziedzińcu Collegium Maius). Finałem wędrówki po zabytkach miasta Kraka było zwiedzanie Podziemi Rynku i Kościoła Mariackiego. Z Krakowa uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do Płoskini.

 

 

 

 

  4 czerwca 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w corocznych  zawodach lekkoatletycznych pod hasłem "Bieg ku słońcu", które odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Słobitach zajmując tam jako szkoła II miejsce.

 

 

 

 

 

  30.05.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Pierwszym punktem imprezy były odbywane jednocześnie: Quiz Europejski dla klas IV - VII i II-III Gimnazjum oraz szkolny turniej unihokeja dla oddziału przedszkolnego 6-latków i klas I-III rozgrywany na placu przed budynkiem szkolnym. Przerwę w meczu uatrakcyjniły krótkie pokazy taneczne  podopiecznych p. Małgorzaty Siedlik prowadzącej w naszej szkole zajęcia tańca współczesnego (zaprezentowała się grupa najmłodszych dziewcząt z klas I-III i grupa starsza z klas IV,V i VII). Następnie przywitaliśmy gości z braniewskiej Straży Granicznej, którzy udostępnili dzieciom sprzęt, jakim posługują się na co dzień w swojej pracy (wozy, broń, lornetka, hełmy, kamizelki kuloodporne, kajdanki) oraz zaprezentowali umiejętności psa tropiącego służącego w straży granicznej. Na boisku szkolnym rozgrywane były także międzyklasowe mecze piłki nożnej. Finałem sportowym Dnia Dziecka była "Biało-Czerwona Sztafeta", w której udział - oprócz dzieci - wzięli: pani dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego. 

 

 

  25 maja 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczyście dwa połączone święta: Dzień Matki i Dzień Ojca. Zgromadzonych rodziców powitała ciepło Pani Dyrektor Ewa Murawska składając im najlepsze życzenia. Z  okazji święta Mamy i Taty dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III SP zaprezentowały krótkie programy artystyczne, na które złożyły się piosenki, wierszyki i życzenia dla zaproszonych rodziców. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych pt. "Moja mama i „Mój tata” będąca pokłosiem konkursu plastycznego pod  nazwą "Kochanych rodziców mam". Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Program z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowały Panie Wychowawczynie naszych najmłodszych uczniów: Eliza Siedlik, Justyna Babul,  Małgorzata Buczyńska, Małgorzata Wiśniewska, Monika Serdakowska i Stefania Piekarz.

 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

 

 

  18 maja 2018 r. uczennice klasy III z naszej szkoły : EWELINA GRABOWIECKA i WIKTORIA KOSZŁA wzięły udział w XI Powiatowym Konkursie Matematycznym Uczniów Klas III, który odbył się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie. EWELINA GRABOWIECKA zdobyła  III MIEJSCE otrzymując dyplom, puchar oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

15 .05. 2018 r. uczniowie z klas I-III SP wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni.

Joomla Templates by 3/4 Studio