Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III



  22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Płoskini. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Płoskinia Zbigniew Kowalski, sekretarz gminy Płoskinia Stefan Hrybek, skarbnik gminy Płoskinia Danuta Gąsior, kierownik Biblioteki Publicznej w Płoskini Izabela Mierzejewska, przedstawicielki Rady Rodziców Kamila Lombarska, Agnieszka Lisowska i Karolina Korneluk, przewodnicząca Rady Gminy Płoskinia Elżbieta Sobolewska,  kierownik GOPS w Płoskini Elżbieta Kityk. Po uroczystym odśpiewaniu naszego hymnu narodowego przywitała wszystkich zgromadzonych dyrektor szkoły Ewa Murawska. Pani dyrektor wręczyła - przy współudziale wychowawców - podziękowania dla rodziców, którzy w mijającym roku szkolnym angażowali się w życie szkoły. W sposób szczególnie uroczysty wyróżnieni zostali na ceremonii uczniowie kończący I etap edukacyjny: klasa III .  Nagrody i świadectwa „z czerwonych paskiem” otrzymali z rąk dyrektora szkoły i wychowawców uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią w klasie. Wójt gminy i dyrektor szkoły życzyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udanego i zasłużonego a także bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

 

 

 

  21 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klasy III Gimnazjum, której wychowawczynią była pani Marta Buczyńska. Uczniowie  otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Murawskiej i pani wychowawczyni nagrody (najlepsi uczniowie) a wszyscy absolwenci dyplomy ukończenia Gimnazjum. Zaszczytne  miano Absolwenta Roku - ucznia klasy III, który uzyskał najwyższą średnią, otrzymał MIŁOSZ DAWGUL. Dyrektor szkoły podziękowała także serdecznie rodzicom najstarszych uczniów naszej placówki, którzy aktywnie angażowali się w życie klasy i szkoły. Medalami i dyplomami uhonorowani zostali także absolwenci, którzy wyróżnili się w zawodach sportowych w kończącym się roku szkolnym. Trzecioklasiści zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny będący nostalgiczno-kabaretowym wspomnieniem nauczycieli i kilku lat spędzonych w szkole w Płoskini. Podziękowali także pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za przekazaną wiedzę i umiejętności, opiekę i trud wychowawczy. Uczniowie klasy II Gimnazjum pożegnali starszych kolegów i koleżanki dedykując im krótki program artystyczny i wręczając  drobne upominki.  Dyrektor szkoły życzyła tegorocznym Absolwentom powodzenia w życiu osobistym oraz samych sukcesów na nowej drodze edukacji. Podziękowała także za zaangażowanie w życie szkoły.

 

 

 

  20 czerwca 2018 r. na terenie boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej w Płoskini odbył się coroczny Dzień Rodziny. Uczniowie mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych i okołosportowych zorganizowanych przez nauczycieli (mecze unihokeja i piłki nożnej, wybieranie grochu z fasoli na czas, rzut gumiakiem, gra w kręgle), kupić los na loterii fantowej i otrzymać atrakcyjną nagrodę, posilić się pieczoną na ognisku kiełbaską oraz ciastem i pączkiem w kawiarence szkolnej. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się dmuchane zamki i waterball, czyli zabawa w kuli wodnej. Gorący jak na początek lata przystało dzień chłodziły skutecznie wielosmakowe lody, którymi obdarowane zostały na zakończenie imprezy dzieci.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

12 czerwca 2018 r. w bibliotece szkolnej została otwarta wystawa pt. "Polska Niepodległa w książce, komiksie i czasopiśmie" zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ekspozycję można obejrzeć do 22 czerwca, a następnie od 1 września do 30 listopada 2018 r.  Wystawę przygotował p. Tomasz Maciejewski.

 

 

 

 

 

 

  13.06.2018 r. uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni p. Moniki Serdakowskiej:WERONIKA FEDOROWICZ, SZYMON SERDAKOWSKI wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej "Re,re,kum,kum" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Pieniężnie. Uczennica tejże klasy WERONIKA FEDEROWICZ zajęła w nim III MIEJSCE. Gratulujemy!

 14 czerwca 2018 r. pedagog szkolny p. Anna Maciejewska rozstrzygnęła szkolny konkurs profilaktyczny na plakat pod hasłem "Stop napojom energetyzującym".  

I miejsce zajęły ex-equo -  KLASA V i KLASA II GIMNAZJUM.

II miejsce - KLASA IV a

III miejsce - KLASA IVb.

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio