Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III  11 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole założycieli Sportowej Inicjatywy "Warmia" z Braniewa: trenera szkółki piłkarskiej p. Bartosza Siedlika i trenerkę grupy tanecznej "Dance Studio" Małgorzatę Siedlik, którym towarzyszyła instruktor tańca Karolina Jędrasik. Goście zachęcali uczniów do zapisania się do wybranej sekcji oferowanej przez stowarzyszenie: szkółki piłkarskiej lub szkółki tańca. Prezentacji towarzyszyły układy taneczne i zagadki dla uczniów i przedszkolaków. 

 

 

 

 

 

 

 

  3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Płoskinia p. Zbigniew Kowalski, sekretarz gminy p.Stefan Hrybek, księgowa gminy p. Izabela Wolak, przewodnicząca Rady Gminy p. Elżbieta Sobolewska, kierownik GOPS w Płoskini p. Elżbieta Kityk, kierownik Biblioteki Publicznej w Płoskini p. Izabela Mierzejewska, Rada Rodziców w osobach: p. Kamila Lombarska, p. Karolina Korneluk i p. Agnieszka Lisowska. Po uroczystym odśpiewaniu naszego hymnu narodowego powitała wszystkich dyrektor szkoły p. Ewa Murawska. Następnie głos zabrał wójt gminy, który przywitał wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów życząc wytrwałości w nauce i pracy oraz wielu sukcesów. Dyrektor szkoły odczytała list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów. Po apelu uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sal na krótkie spotkania informacyjne.

 

 

 

 

 

 

  22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Płoskini. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Płoskinia Zbigniew Kowalski, sekretarz gminy Płoskinia Stefan Hrybek, skarbnik gminy Płoskinia Danuta Gąsior, kierownik Biblioteki Publicznej w Płoskini Izabela Mierzejewska, przedstawicielki Rady Rodziców Kamila Lombarska, Agnieszka Lisowska i Karolina Korneluk, przewodnicząca Rady Gminy Płoskinia Elżbieta Sobolewska,  kierownik GOPS w Płoskini Elżbieta Kityk. Po uroczystym odśpiewaniu naszego hymnu narodowego przywitała wszystkich zgromadzonych dyrektor szkoły Ewa Murawska. Pani dyrektor wręczyła - przy współudziale wychowawców - podziękowania dla rodziców, którzy w mijającym roku szkolnym angażowali się w życie szkoły. W sposób szczególnie uroczysty wyróżnieni zostali na ceremonii uczniowie kończący I etap edukacyjny: klasa III .  Nagrody i świadectwa „z czerwonych paskiem” otrzymali z rąk dyrektora szkoły i wychowawców uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią w klasie. Wójt gminy i dyrektor szkoły życzyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udanego i zasłużonego a także bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

 

 

 

  21 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klasy III Gimnazjum, której wychowawczynią była pani Marta Buczyńska. Uczniowie  otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Murawskiej i pani wychowawczyni nagrody (najlepsi uczniowie) a wszyscy absolwenci dyplomy ukończenia Gimnazjum. Zaszczytne  miano Absolwenta Roku - ucznia klasy III, który uzyskał najwyższą średnią, otrzymał MIŁOSZ DAWGUL. Dyrektor szkoły podziękowała także serdecznie rodzicom najstarszych uczniów naszej placówki, którzy aktywnie angażowali się w życie klasy i szkoły. Medalami i dyplomami uhonorowani zostali także absolwenci, którzy wyróżnili się w zawodach sportowych w kończącym się roku szkolnym. Trzecioklasiści zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny będący nostalgiczno-kabaretowym wspomnieniem nauczycieli i kilku lat spędzonych w szkole w Płoskini. Podziękowali także pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za przekazaną wiedzę i umiejętności, opiekę i trud wychowawczy. Uczniowie klasy II Gimnazjum pożegnali starszych kolegów i koleżanki dedykując im krótki program artystyczny i wręczając  drobne upominki.  Dyrektor szkoły życzyła tegorocznym Absolwentom powodzenia w życiu osobistym oraz samych sukcesów na nowej drodze edukacji. Podziękowała także za zaangażowanie w życie szkoły.

 

 

 

  20 czerwca 2018 r. na terenie boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej w Płoskini odbył się coroczny Dzień Rodziny. Uczniowie mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych i okołosportowych zorganizowanych przez nauczycieli (mecze unihokeja i piłki nożnej, wybieranie grochu z fasoli na czas, rzut gumiakiem, gra w kręgle), kupić los na loterii fantowej i otrzymać atrakcyjną nagrodę, posilić się pieczoną na ognisku kiełbaską oraz ciastem i pączkiem w kawiarence szkolnej. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się dmuchane zamki i waterball, czyli zabawa w kuli wodnej. Gorący jak na początek lata przystało dzień chłodziły skutecznie wielosmakowe lody, którymi obdarowane zostały na zakończenie imprezy dzieci.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

12 czerwca 2018 r. w bibliotece szkolnej została otwarta wystawa pt. "Polska Niepodległa w książce, komiksie i czasopiśmie" zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ekspozycję można obejrzeć do 22 czerwca, a następnie od 1 września do 30 listopada 2018 r.  Wystawę przygotował p. Tomasz Maciejewski.

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio