Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III

  23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Płoskini. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Płoskinia Zbigniew Kowalski, sekretarz gminy Płoskinia Stefan Hrybek, skarbnik gminy Płoskinia Danuta Gąsior, kierownik Biblioteki Publicznej w Płoskini Izabela Mierzejewska, przedstawicielki Rady Rodziców Kamila Lombarska, Agnieszka Lisowska i Karolina Korneluk, przewodnicząca Rady Gminy Płoskinia Elżbieta Sobolewska, była dyrektor szkoły Zofia Cejko, pracownik Służby Więziennej w Braniewie st. sierżant Janusz Kinach, dzielnicowy Mirosław Hołowaty, kierownik GOPS w Płoskini Elżbieta Kityk. Po uroczystym wprowadzeniu Sztandaru Szkolnego i odśpiewaniu naszego hymnu narodowego przywitała wszystkich zgromadzonych dyrektor szkoły Ewa Murawska. Pani dyrektor wręczyła - przy współudziale wychowawców - podziękowania dla rodziców, którzy w mijającym roku szkolnym angażowali się w życie szkoły. W sposób szczególnie uroczysty wyróżnieni zostali na ceremonii uczniowie kończący I etap edukacyjny: klasy III a i b SP. Władze gminy ufundowały i wręczyły także nagrody rzeczowe dla zawodników Klubu Sportowego KS Dragons, którzy reprezentowali naszą szkołę na wojewódzkich i ogólnopolskich turniejach unihokeja zajmując – pod kierunkiem trenera p. Marka Raroka - najwyższe lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrody i świadectwa „z czerwonych paskiem” otrzymali z rąk dyrektora szkoły i wychowawców uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią w klasie. Wójt gminy i dyrektor szkoły życzyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udanego i zasłużonego a także bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

 

 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

22 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas IIIa i IIIb Gimnazjum, których wychowawcami były panie: Magdalena Kot i Danuta Trynduś. Uczniowie z najwyższą średnią w klasie otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Murawskiej i pań wychowawczyń nagrody i dyplomy. Miano Absolwenta Roku - ucznia klasy III, który uzyskał najwyższą średnią 5,61 - otrzymał KACPER BIAŁOPIOTROWICZ. Trzecioklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny oraz prezentację multimedialną poświeconą nauczycielom uczących ich w ostatnim etapie edukacyjnym. Podziękowali także pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za przekazaną wiedzę i umiejętności, opiekę i trud wychowawczy. Uczniowie klasy II Gimnazjum pożegnali starszych kolegów i koleżanki wręczając im drobne upominki, zaś uczniowie klas III SP - bukieciki kwiatów. Na uroczystości nagrodzeni zostali m.in. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariusza, Najgrzeczniejsi Uczniowie roku szkolnego 2016/2017, Najgrzeczniejsze Świetliki, czyli uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej, Czytelnicy Roku (uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym wypożyczyli z biblioteki szkolnej i przeczytali najwięcej książek, zawodnicy biorący udział w zawodach sportowych (otrzymali medale, puchary i pamiątkowe dyplomy), finaliści Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dyrektor szkoły życzyła tegorocznym Absolwentom powodzenia w życiu osobistym oraz samych sukcesów na nowej drodze edukacji. Podziękowała także za zaangażowanie w życie szkoły.

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

 

 

 

 

Od września 2016 r.do maja 2017 r. trwał konkurs zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Annę Maciejewską pod hasłem "Najgrzeczniejszy Uczeń". W każdym miesiącu wychowawcy zgłaszali - na podstawie opinii innych nauczycieli i pracowników szkoły - ucznia, który wykazał się wyjątkową kulturą osobistą, grzecznością wobec współuczniów i pracownikówszkoły i zaangażowaniem w życie klasy lub szkoły. Zaszczytne  miano "NAJGRZECZNIEJSZEGO UCZNIA" za rok szkolny 2016/2017 otrzymali:

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3-4 -LATKI:

MAGDALENA ŚCIBIOR

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 5-6-LATKI:

LAURA ZAJĄC

KLASA I:

PIOTR FEDCZAK

KLASA II:

WIKTORIA KOSZŁA

KLASA III A:

EMILIA WILGA

KLASA III B:

JULIA KRUPKA

KLASA IV:

SYLWIA GIERCZAK

KLASA V SP:

MACIEJ GREŃ

KLASA VI SP:

MATEUSZ STOLARZ

KLASA I G:

ŁUKASZ BOBKO

KLASA II G:

KATARZYNA BABUL

KLASA III A:

PAULINA SIELICKA

KLASA III B:

ZUZANNA JACKOWSKA

 

Serdecznie gratulujemy!

 

  14 czerwca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecęcej "Re,Re,kum, kum".Wzięli w nim m.in.udział młodzi soliści z naszej szkoły z oddziałów przedszkolnych i klas I-III SP. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

 

 

 

14 czerwca 2017 r. uczniowie klas I-III SP wzięli udział w wycieczce do Elbląga, gdzie odwiedzili park rozrywki dla dzieci "Nowa Holandia".

 

 

 

 

 

 

 

  13 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Płoskini odbył się bal gimnazjalny klas III a i IIIb. Rozpoczął się on od uroczystego tańca staropolskiego - poloneza -  w wykonaniu tegorocznych absolwentów i wychowawczyni klasy IIIa pani Magdaleny Kot. Na pożegnalnym wieczorku obecni byli zaproszeni goście: pani dyrektor Ewa Murawska, nauczyciele ZS w Płoskini oraz rodzice kończących naukę w Gimnazjum uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio