Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III  W dniach 08-09 czerwca 2016 roku grupa 29 uczniów Zespołu Szkół w Płoskini uczestniczyła w wyjeździe na Podlasie. W pierwszym dniu uczniowie odbyli wycieczkę statkiem "Faryj" po Jeziorze Nidzkim. W miejscowości Osowiec Twierdza- odwiedzono Biebrzański Park Narodowy uczniowie podziwiali rozległe tereny podmokłe, miejsce gniazdowania wielu ptaków. Około południa w Sokółce dzieci uczestniczyły w krótkim nabożeństwie w Kościele Św. Antoniego- miejscu Cudu Eucharystycznego. Niedaleko Sokółki w Bohonikach nasi uczniowie zwiedzili meczet muzułmański, po którym grupę oprowadziła miejscowa Pani przewodnik. W Jurowcach dzieci mogły się wybawić w Parku Jurajskim: na karuzelach, kolejkach i parku linowym. Wieczorem wycieczka dotarła do Domu Św. Kazimierza Księży Werbistów w Kleosinie. Po pysznym obiedzie i zakwaterowaniu w pokojach, przyszła kolej na zwiedzanie Pałacu Branickich oraz Starego Miasta w Białymstoku.

 W drugim dniu wycieczki po śniadaniu turyści wyjechali w stronę Białowieży, tam zostali oprowadzeni po Muzeum Przyrodniczo- Leśnym, Parku Pałacowym oraz zabudowaniach pamietających Cara Aleksandra. W Rezerwacie Pokazowym Żubra, z bliska mogli obejrzeć Króla Podlasia- Żubra oraz innych mieszkańców Puszczy Białowieskiej. W godzinach popołudniowych w Hajnówce uczestnicy wycieczki obejrzeli cerkiew prawosławną i po obiedzie udali się w drogę powrotną.

  Wycieczka została przygotowana i zrealizowana przez Krzysztofa Woźnego, Stefanię Piekarz, Martę Buczyńską i Elżbietę Sobolewską.

 

 

 

 

 

 

 

  24 czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół             w Płoskini. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Płoskinia Zbigniew Kowalski, sekretarz gminy Płoskinia Stefan Hrybek, kierownik Biblioteki Publicznej w Płoskini Izabela Mierzejewska, przedstawicielka Rady Rodziców Danuta Brycka, przewodnicząca Rady Gminy Płoskinia Elżbieta Sobolewska. W sposób szczególnie uroczysty wyróżnienieni zostali uczniowie kończący I i II etap edukacyjny: klasy III i VI SP. Na uroczystości pożegnaliśmy także odchodzącą na emeryturę nauczycielkę matematyki p. Janinę Szewczuk. Z tej okazji uczennice klas II i III Gimnazjum przedstawiły krótki program artystyczny a p. Tomasz Maciejewski przygotował prezentację multimedialną poświęconą pani Janinie. Serdeczne życzenia złożyli właśnie emerytowanej nauczycielce: wójt gminy sekretarz gminy, dyrektor szkoły, przedstawicielka Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Pani dyrektor odczytała list komendanta głównego policji adresowany do dzieci i młodzieży na temat bezpiecznych wakacji, zaś ksiądz proboszcz parafii św. Katarzyny w Płoskini życzył wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły udanego i miłego wypoczynku zapraszając jednocześnie na wieczorną mszę świętą w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli udających się na wakacyjny wypoczynek.

 

 

więcej zdjęć patrz: GALERIA

 

16 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole bal pożegnalny klasy III gimnazjum, który poprzedził  polonez w wykonaniu uczniów klasy II i III G.

 

 

 

  16.06.2016 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Buczyńską i p. Tomaszem Maciejewskim odwiedzili Bibliotekę Gminną w Płoskini w ramach realizacji programu rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych włączonego do planu pracy biblioteki szkolnej. Pracownicy sąsiedniej placówki zapoznali pierwszoklasistów z układem zbiorów w bibliotece, rolą czytelni i punktu informacyjnego a także z działem książek dla najmłodszych. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe kolorowanki z logo Biblioteki Gminnej i słodkie upominki. Wycieczkę zorganizował bibliotekarz Tomasz Maciejewski.

 

 

 

 

   16.06.2016 r. w klasie IIb SP odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. "Pięknie Czytam". Jury w składzie: dyrektor szkoły Ewa Murawska, Anna Maciejewska ui Magdalena Kot po wysłuchaniu umiejętności czytelniczych uczniów kl. IIb wyłoniło laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

I miejsce – ALEKSANDRA HRYBEK, KACPER GAWRON
II miejsce – JAGODA GREŃ, OLGIERD LISOWSKI
III miejsce – ANIELA WIECZOREK, MIŁOSZ GORZKOWSKI

   Uczniów przygotowała do konkursu wychowawczyni p. Małgorzata Wiśniewska.

 

 

więcej zdjęc patrz: GALERIA

 

 

14 czerwca 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klasy III pt. "Omnibus, czyli i ty możesz zostać znawcą lektur". Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość lektur obowiązujących w klasach I-III SP. Fragmenty wierszy, których autorów i tytuły mieli rozpoznać trzecioklasiści recytowały uczennice gimnazjum: Wiktoria Targońska i Karolina Kuchta. Konkurs zorganizował Tomasz Maciejewski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio