Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-III 

Poniżej przedstawiamy nasze działania związane z przypadającym w bieżącym roku  100-leciem odzyskania Niepodległości przez Polskę i ogłoszonym w związku z tym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ

 

 

 

***

 

WYCIECZKA DO MUZEUM HYMNU NARODOWEGO

4 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini wzięli udział w wycieczce krajoznawczej na Kaszuby. Pierwszym punktem na trasie wycieczki był Będomin - miejsce urodzenia Józefa Wybickiego i jedyne w Polsce Muzeum Hymnu Narodowego. Z Będomina uczniowie wyruszyli do miejscowości Lubiana, gdzie zwiedzali fabrykę porcelany oraz sklep fabryczny. Kolejnym miejscem odwiedzin była Kościerzyna na Pojezierzu Kaszubskim i obiad w Barze PRL zwanym potocznie barem mlecznym. Uczniowie zwiedzili centrum miasta a następnie zabytkową Parowozownię. Ostatnim punktem wycieczki był Tczew i spacer Bulwarem nad Wisłą. Wycieczka wpisała się w ramy obchodów Roku Dla Niepodległej.

 

więcej zdjęć patrz: zakładka "Aktualności" i link "Wycieczka na Kaszuby"

 

 

***

 

  10.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych dla klas IV - VII SP i II-III Gimnazjum. Każda klasa pod kierunkiem wychowawcy zaprezentowała jeden utwór o tematyce patriotyczno-niepodległościowej poświęcony naszej Ojczyźnie. Przegląd zorganizowany został w ramach przypadającej w 2018 roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

***

 

  13 XI 2017 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Historyczny z okazji 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowany przez nauczycielkę historii p. Ewę Bułecką. Wzięło w nim udział 7 trzyosobowych drużyn z klas IV-VII SP i II-III Gimnazjum, które zmagały się z pytaniami dotyczącymi historii naszej Ojczyzny. Odpowiedzi oceniała komisja konkursowa w składzie: Tomasz Maciejewski (przewodniczący), Anna Maciejewska i Anna Semków. Uczestnicy konkursu i pozostali widzowie (uczniowie i nauczyciele) obejrzeli również prezentację multimedialną przygotowaną przez Tomasza Maciejewskiego.

 

 

 

 

 

 ***

 

 W HOŁDZIE NASZYM BOHATEROM

  13 listopada 2017 r. delegacja uczniów klasy III Gimnazjum w Płoskini pod opieką p. Tomasza Maciejewskiego złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości znajdującą się przy Urzędzie Gminy w Płoskini. Następnie uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć o bohaterach, którzy oddali życie w walce o wolność naszej Ojczyzny.

 

 

 

***

 NASZA OJCZYZNA W POEZJI

   14 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole I Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej dla klas IV – VII i II-III Gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali własne interpretacje utworów poetyckich m.in. Marii Konopnickiej, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego,  Zbigniewa Herberta, Edwarda Stachury, Jana Pietrzaka. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły p. Ewa Murawska, p. Anna Maciejewska i p. Ewa Matwiejczuk oceniała recytacje wykonawców pod kątem: opanowania tekstu, tempa i głośności mówienia oraz intonacji. I miejsce zdobyli ex-equo: JAN GIŻYCKI z kl. IV b, PATRYCJA BOJARA z kl. V i MARIUSZ KLIMONTOWICZ z kl. III Gimnazjum. II miejsce przyznano MARTYNIE RYCKO z kl. V, zaś III – ALICJI BIESIEKIERSKIEJ z kl. IVa. WYRÓŻNIENIA otrzymali: ALEKSANDRA HRYBEK i WIKTORIA ZIELIŃSKA. Oprócz laureatów w konursie udział wzięli: Klaudia Wachowska, Julia Krupka, Sylwia Gierczak, Aleksandra Byczko, Julia Ulicka,Julia Hołodiuk, Karolina Suchecka, Dawid Suchocki. Poza konkursem swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali: Michał Zieńczuk z kl. III G i uczennice klasy II SP: Maja Byczko, Marcelina Hnatyszyn, Marcelina Szwanka i Małgosia Kasprzak. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe a wszyscy pozostali uczestnicy  pamiątkowe dyplomy. Konkurs - zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości - przygotował p. Tomasz Maciejewski przy współudziale pań: Ewy Matwiejczuk i Elżbiety Biedunkiewicz.

 

 

***

 WYSTAWA O POLSKIM PODZIEMIU NIEPODLEGŁOŚCIOWYM

 W dniach 27.02 - 05.03. 2018 r. w bibliotece szkolnej i na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawę wydawnictw oraz artykułów poświęconych Żołnierzom Wyklętym, na którą złożyły się książki, komiksy, publikacje czasopiśmiennicze i płyty DVD. Ekspozycję z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych a zarazem 100-lecia Niepodległości przygotował p. Tomasz Maciejewski.

 

 

***

 

 1 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Płoskini odbył się uroczysty apel dla uczniów gimnazjum i klas VI- VII SP z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po odśpiewaniu naszego hymnu państwowego szkolne koło teatralne „Fikander” zaprezentowało montaż poetycki połączony z prezentacją multimedialną poświęcony niezłomnym bohaterom polskiego podziemia niepodległościowego. W przedstawieniu udział wzięli: Dominika Lombarska, Julia Rojewska, Oliwia Lemańska, Katarzyna Babul, Igor Grabowiecki, Szymon Hnatyszyn, Bartłomiej Bil i Sebastian Borkowski. Prowadzący uroczystość p. Tomasz Maciejewski nakreślił tło historyczne i zaprezentował utwory muzyczne będące tłem prezentacji multimedialnych: „Ostatni nabój” Lecha Makowieckiego, „Żołnierzom Wyklętym” Leszka Czajkowskiego, „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona i „Pytasz synku” z repertuaru rapera Lukasyno. Finałem programu artystycznego był występ chóru i solistki klasy VII Julii Rojewskiej, którzy zaprezentowali utwór muzyczny „Miejcie nadzieję” do słów wiersza Adama Asnyka. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Ewa Murawska podziękowała występującym uczniom z koła teatralnego i zespołu wokalnego za wzruszający spektakl patriotyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym zaś pozostałym uczniom-widzom za zachowanie powagi i godne uczczenie pamięci o bohaterach polskiego podziemia niepodległościowego.

   Widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowali: opiekunka zespołu wokalnego p. Edyta Sorkowicz i opiekun koła teatralnego p.Tomasz Maciejewski. Uroczystość przygotowana została  w ramach narodowego programu "Rok dla Niepodległej".

 

więcej zdjeć patrz: artykuł "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w zakładce "Aktualności"

 

***

 

 W lutym 2018 r. uczennica klasy V SP w Płoskini JULIA MYSZAK wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Orzeł biały - nasza duma". Praca przygotowana została pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. MARTY BUCZYŃSKIEJ.

 

praca JULII MYSZAK z kl.V

 

***

  21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lipowinie odbyła się II edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod hasłem "Tropem Wilczym" zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Braniewo p. Tomasza Sielickiego. Wzięli w nim udział nasi uczniowie pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego p. Magdaleny Kot. W kategorii dziewcząt klas VII i Gimnazjum II miejsce zajęła NATALIA MOSKIEWICZ, V miejsce - ANITA KARPIŃSKA. W kategorii chłopców Gimnazjum I miejsce zdobył MICHAŁ GRANAT, III - MIKOŁAJ KOŚCIUK, V - MARIUSZ KLIMONTOWICZ. W kategorii dziewcząt klas V-VI MARTYNA DĄBROWA zajęła IV miejsce, V miejsce - KINGA MYSZAK. W kategorii chłopców klas V-VI PIOTR HRYBEK zajął I miejsce, V miejsce - MATEUSZ KALINOWSKI. W kategorii  dziewcząt klas IV i młodszych II miejsce przyznano ANIELI WIECZOREK, IV miejsce - ALEKSANDRA KALINOWSKA, V miejsce - ZUZANNA BUCZYŃSKA. Impreza sportowa wpisała się w cykl działań międzyszkolnych pod hasłem "Rok dla Niepodległej".

 

***

 

PAMIĘĆ O KATYNIU KSZTAŁTUJE NASZE DZIEDZICTWO

   26.03.2018 r. gimnazjaliści z naszej szkoły: MIŁOSZ DAWGUL, ILONA GRABOWIECKA  i ALEKSANDRA KOWALEWSKA wzięli udział w II etapie konkursu historycznego pt. "Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo", który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczestników konkursu przygotowała nauczycielka historii  p. Ewa Bułecka, opiekunem uczniów podczas konkursu była p. Anna Maciejewska.

 

 

 

***

 HUBERT BUCZYŃSKI I NASZA SZKOŁA LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNO-LITERACKIEGO

7 kwietnia 2018 r. w Olsztyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się finał wojewódzkiego konkursu pod hasłem "Ptaki - literackie i fotograficzne impresje" zrealizowanym w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz uczeń z klasy IVa zdobył I MIEJSCE za swoją pracę - album poświęcony polskim ptakom.

 

 

 

 

 

 

***

MARTYNA RYCKO I JULIA ULICKA LAUREATKAMI I POWIATOWEGO KONKURSU ORATORSKIEGO "LEGENDY WARMII"

 

20 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie odbył się Powiatowy Konkurs Oratorski ,,Legendy Warmii". Cele przedsięwzięcia to przede wszystkim zainteresowanie kulturą i tradycją Warmii, kształcenie umiejętności krasomówczych oraz popularyzacja czytelnictwa. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu braniewskiego. Każdy uczestnik przygotował prezentację wybranej legendy Warmii. W komisji jurorskiej pracowały: p. Lubomira Wacławska i p. Zofia Gałczyńska, które wyłoniły ośmiu laureatów z klas IV- VII. Są to:

  1. Jakub Mikulski- Szkoła Podstawowa w Pakoszach
  2. Karol Mamiński- Szkoła Podstawowa w Piotrowcu
  3. Martyna Rycko- Szkoła Podstawowa w Płoskini
  4. Julia Ulicka- Szkoła Podstawowa w Płoskini
  5. Amelia Krzysztoń- Szkoła Podstawowa w Pieniężnie
  6. Michalina Błońska- Szkoła Podstawowa w Pieniężnie
  7. Miłosz Mokrzycki- Szkoła Podstawowa w Pieniężnie
  8. Mikołaj Witliński- Szkoła Podstawowa w Pieniężnie

Laureaci i uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły przy Szkole Podstawowej w Pieniężnie. Zmagania przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: p. Joanna Mokrzycka i p. Agnieszka Turczyk. Nagrody i poczęstunek ufundowała Gmina Pieniężno w ramach zadania publicznego w zakresie I: nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania. 

 

Julia Ulicka

Martyna Rycko                                                                                                Sylwia Gierczak

 

***

ŚWIĘTO FLAGI PAŃSTWOWEJ

Z okazji Narodowego Święta Flagi (2 maja) uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskini zaprezentowali - ubrani w białe i czerwone stroje -  nasz symbol narodowy.

 

 

 

prace uczniów wykonane na świetlicy szkolnej z okazji Dnia Flagi 2018

 

 

 

***

W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

  11 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego zgromadzeni uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Konstytucji 3 Maja przygotowaną przez p. Tomasza Maciejewskiego. Następnie w szranki wiedzy o dziejach naszego narodu sprzed ponad dwóch wieków stanęło 6 drużyn z klas: V, VI, VII, II Gimnazjum i 2 drużyny z klasy III Gimnazjum: chłopięca i dziewczęca. Jury w składzie : p. dyrektor Ewa Murawska, p. Anna Maciejewska i p. Anna Semków oceniała odpowiedzi zespołów uczniowskich na pytania przygotowane przez organizatorkę konkursu, p. Ewę Murawską. Finałem uroczystości był występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Edyty Sorkowicz, który zaprezentował utwór "Witaj majowa jutrzenko". Konkurs był kolejnym ogniwem cyklu działań w ramach "Roku dla Niepodległej".

 

więcej zdjęć patrz: zakładka "Aktualności"

***

 

 

 

 

 

 

 wystawa pt. "Rok Dla Niepodległej" prezentująca nasze dokonania w ramach 100-lecia Niepodległości Polski przygotowana przez p. Tomasza Maciejewskiego. Do obejrzenia na parterze budynku szkolnego  do 22 .06.2018 r.

 

***

 

WYSTAWA "POLSKA NIEPODLEGŁA W KSIĄŻCE, KOMIKSIE I CZASOPIŚMIE"

 

12 czerwca 2018 r. w bibliotece szkolnej została otwarta wystawa pt. "Polska Niepodległa w książce, komiksie i czasopiśmie" zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ekspozycję można obejrzeć do 22 czerwca, a następnie od 1 września do 30 listopada 2018 r.  Wystawę przygotował p. Tomasz Maciejewski.

 

 

 ***

JESTEM POLAKIEM - ZNAM POLSKIE LEGENDY

 

***

  19.10.2018 r. w klasie III SP przeprowadzony został konkurs czytelniczy w ramach obchodów Roku dla Niepodległej pod hasłem "Jestem Polakiem - znam polskie legendy". Uczniowie wcześniej zapoznać się musieli z treścią polskich legend: Podanie o Popielu,Piast, Pieśń Słowana, Królowa Bałtyku [Jurata], Złota kaczka, Twardowski,Boruta II. Konkurs przebiegał w trzech etapach: pierwszym były pytania zamknięte, na które odpowiadali pisemnie trzecioklasiści, kolejnym - pytania ustne losowane przez każdego ucznia, zaś ostatnim - rozwiązywanie krzyżówki. Laureatami zostały uczennice:

JULIA KASPRZAK - I miejsce

ROKSANA ISKRA - II miejsce

MARCELINA KASPRZAK - III miejsce

JULIA BAKUN - wyróżnienie

Konkurs zorganizował i przeprowadził Tomasz Maciejewski przy współudziale wychowawczyni klasy III p. Stefanii Piekarz.

***

NIEPODLEGŁA - WIERSZEM MALOWANA

 

  23 listopada 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie odbył się XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Tematyce Patriotycznej „ Niepodległa- malowana wierszem”.

  Do uczestnictwa zgłosiło się łącznie 67 wychowanków przedszkoli i uczniów z Powiatu Braniewskiego.

  Komisja w składzie: Pani Helena Brodowska, Pani Ewelina Ślepokura, i Pani Joanna Trzebińska po naradzie wyłoniła zwycięzców:

 Kategoria przedszkolna:
I miejsce: Jerzy Maciejewski- Szkoła Podstawowa w Płoskini
II miejsce: Franciszek Machnowski- Przedszkole Publiczne w Pieniężnie
III miejsce: Alicja Kurowska- Przedszkole Publiczne w Pieniężnie
IV miejsce: Oliwier Markisz- Szkoła Podstawowa w Płoskini
V miejsce: Michał Andryłowicz- Szkoła Podstawowa w Pakoszach

 Kategoria klas I-III:
I miejsce: Maja Byczko- Szkoła Podstawowa w Płoskini
II miejsce: Marcelina Hnatyszyn- Szkoła Podstawowa w Płoskini
III miejsce: Marcelina Szwanka- Szkoła Podstawowa w Płoskini
IV miejsce: Emilia Zielińska- Szkoła Podstawowa w Pieniężnie
V miejsce: Aleksander Łosiewicz- Szkoła Podstawowa w Pakoszach.

 

***

"NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA" - KOŁO TEATRALNE I CHÓR SZKOLNY W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W PŁOSKINI Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio