Facebook    YouTube

 

Sport

Sport

 

Galeria

Galeria

 

Nasza Świetlica

Świetlica

 

Nasi Milusińscy

Klasy 0-IIIEdukacją prozdrowotną w roku szkolnym 2018/2019 zajmuje się w naszej szkole - przy współpracy z nauczycielami SP w Płoskini -  p. DANUTA TRYNDUŚ.

***

 

29.05.2019 r. gościliśmy w naszej szkole p. Beatę Marciniak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Braniewie, która przeprowadziła pogadankę oraz przedstawiła prezentację multimedialną na temat zasad zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży.

 

 

 

Archiwum edukacji prozdrowotnej w SP w Płoskini

 

ŚWIEŻE OWOCE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

1 czerwca 2017 r. z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczniowie naszej szkoły częstowani byli przez p. pedagog Annę Maciejewską świeżymi owocami. Akcja realizowana była w ramach hasła przyświecającego tegorocznym obchodom Dnia Dziecka i Dni Rodziny "Zdrowo jem, zdrowy ruch, zdrowy we mnie duch".

 

 

 

 

 

 

 

 

18.05.2017 r. uczniowie klasy III a Gimnazjum uczestniczyli w projekcie językowo-kulinarnym zorganizowanym przez nauczycielkę języka niemieckiego p. Annę Semków. Korzystając z polsko-języcznych wersji przepisów przygotowywali m.in.sałatkę jarzynową, tosty, gofry, kanapki i sałatkę owocową. Projekt wpisany został w ramy edukacji prozdrowotnej prowadzonej w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAKATY UCZNIÓW GIMNAZJUM O ZDROWYM ODŻYWIANIU

 

 

 

 

 

 

 

9 listopada 2016 r. gościlśmy w naszej szkole p. Beatę Marciniak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Braniewie. Pracownik Sanepidu przeprowadził zajęcia w klasie II Gimnazjum na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania się dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowała p. Danuta Trynduś.

 

 

***

Jak pokonać cukrzycę? Powiedz cukrzycy NIE !

28 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klas II gimnazjum z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Braniewie p. Beatą Marciniak oraz p. Katarzyną Karpowicz . Tematem spotkania była cukrzyca.
Jest to choroba przewlekła, do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Templates by 3/4 Studio